Чи може фельдшер і медсестра з-за східного кордону Польщі працювати в цій країні за спеціальністю?

Чи може фельдшер і медсестра з-за східного кордону Польщі працювати в цій країні за спеціальністю?

Усе частіше фельдшери та медсестри з України, Білорусі та РФ цікавляться можливістю переїзду до Польщі з метою роботи в цій країні за фахом. Ми вирішили розібратися в цьому питанні й докладно розповісти про всі можливості для працевлаштування фельдшерів і медсестер.

Почнемо з того, що на сьогодні у зв’язку з епідемічною загрозою в медсестер і фельдшерів з-за східного кордону Польщі є унікальна можливість здобути право на роботу в цій країні за спрощеною процедурою. Для цього необхідно відповідати таким вимогам:

  1. Для фельдшерів – наявність диплома фельдшера або стаж роботи за спеціальністю «фельдшер швидкої допомоги» на батьківщині не менше 3 років, набутий протягом останніх 5 років.

Для медсестер – наявність диплома за спеціальністю «сестринська справа», легалізований відповідно до вимог польського законодавства, і стаж роботи за спеціальністю на батьківщині не менше 3 років, набутий протягом останніх 5 років.

  1. Знання польської мови на рівні, достатньому для комунікації з пацієнтами та колегами.
  2. Наявність довідки від установи охорони здоров’я про готовність прийняти нашого фельдшера або медсестру на роботу.
  3. Відсутність судимості та стан здоров’я, що дозволяє працювати в Польщі за фахом.

Згідно із Законом можливість спрощеного працевлаштування буде існувати доти, доки в Польщі не скасують положення епідемічної загрози. Трудовий договір може бути укладений на 5 років.

Для отримання права на роботу за спеціальністю фельдшер або медсестра повинні легалізувати диплом відповідно до вимог польського законодавства. Після виконання даної вимоги необхідно пройти співбесіду з потенційним роботодавцем й одержати довідку про готовність прийняти спеціаліста на роботу.

Потім необхідно зібрати пакет документів, який включає: легалізований диплом; довідку від установи охорони здоров’я про готовність прийняти спеціаліста на роботу; копію трудової книжки, що підтверджує стаж роботи за спеціальністю не менше 3 років; довідку про несудимість. Ці документи слід надіслати міністрові охорони здоров’я.

Далі ситуація з медсестрами й фельдшерами відрізняється. Після отримання від міністра дозволу на роботу медсестра повинна отримати умовне право на професійну діяльність у воєводській палаті медсестер. Фельдшерові ж досить отримати дозвіл від міністра, і можна працювати. Декілька фельдшерів з України скористалися наданою законом можливістю й улаштувалися на «швидку допомогу» у Варшаві за спрощеною процедурою.

Виникає логічне запитання: що робити через 5 років? У Польщі, як і в інших країнах ЄС, медсестри та медичні рятувальники (фельдшери) – це спеціалісти, які здобули спеціалізовану освіту на рівні не нижче бакалавра.

Навчання медичних рятувальників (фельдшерів) триває 3-4 роки й закінчується отриманням диплома бакалавра. Вчитися можна на денній, вечірній та заочній формі у вищому професійному училищі (wyższa szkoła zawodowa).

Навчання сестринській справі триває 3,5–5,5 років і закінчується отриманням диплома бакалавра (якщо навчання тривало 3,5 року) або магістра (якщо навчання тривало 5,5 років). Вчитися можна очно, заочно та онлайн. Освіту надають вищі професійні училища.

На жаль, рівень медучилища не достатній для можливості підтвердження (нострифікації) диплома медсестри або медичного рятувальника. Тому для здобуття медсестринської ліцензії або права працювати медичним рятувальником нашим випускникам медучилищ доведеться довчитися. Але довчитися можна заочно.

Для фельдшерів перспектива роботи за спеціальністю після закінчення 5-річного контракту, укладеного за спрощеною процедурою, виглядає більш привабливою, ніж для медсестер. Адже їм не потрібно складати мовний іспит, досить буде пройти курс навчання на заочній формі у вищому професійному училищі та продовжувати роботу за спеціальністю.

Медсестрам складніше – їм доведеться не тільки доучуватися у вищому професійному училищі, але й складати державний мовний іспит. Але якщо поставити мету, то й цей бар’єр можна подолати, тим більше що гра варта свічок. Наразі базова (мінімальна) зарплата медсестри в Польщі становить:

  • для магістра за фахом «сестринська справа» – 5 477 зл. (1 174 євро) брутто;
  • для бакалавра за фахом «сестринська справа» – 4 185 зл. (897 євро) брутто.

Звертаємо увагу, що йдеться саме про мінімальну ставку. Медсестра в Польщі – це дуже затребуваний і шанований фахівець, і місць для роботи й підробітку багато. Крім того, нічні чергування та робота у святкові дні оплачуються окремо.

Що стосується медичних рятувальників, то їх дохід на сьогодні коливається в межах 2 500–3 415 зл. «на руки» залежно від кількості відпрацьованих годин, роботи в нічний час, святкові дні та інших факторів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши