Як проходить літня практика в Польщі – відгук Ольги, студентки ХНМУ

Як проходить літня практика в Польщі – відгук Ольги, студентки ХНМУ

Як проходить літня практика в Польщі - відгук Ольги, студентки ХНМУ

Мене звуть Ольга, я студентка 5-го курсу Харківського національного медичного університету. Минулого літа я пройшла літню практику для студентів-медиків у Варшаві від Фонду «Євромед» і хочу поділитися своїм досвідом.

Про себе

Робочі будні практиканта – у відділенні анестезіології
Робочі будні практиканта – у відділенні анестезіології

У сім’ї я – лікар у третьому поколінні. Моя мама – маммолог, а бабусі – педіатр і кардіолог. Я ж буду здобувати спеціалізацію після закінчення 6-го курсу. Мрію нострифікувати свій диплом у Польщі та здобути там спеціалізацію лікаря-інфекціоніста.

Підготовка до практики

Я вже проходила практику в лікарнях Харкова і їздила на практику до Ізраїля. Фонд «Євромед» знайшла на Фейсбуці й дізналася, що існує «Програма літніх практик для студентів медвишів».

Під час підготовки до поїздки фахівці Фонду «Євромед» допомагали з оформленням документів і відповідали на всі мої запитання. На моє прохання двічі переробляли запрошення – воно не підходило за формою для мого університету. Коли всі документи були готові, я вирушила до Польщі.

Лікарні та відділення, у яких я проходила практику

Літня практика тривала 21 день і проходила відповідно до програми навчальної практики ХНМУ – вишу, у якому я навчаюся. Я практикувалася за 4 напрямками: акушерство, хірургія, внутрішні хвороби, педіатрія.

За три тижні я побувала у всіх запланованих відділеннях на базі двох клінік:

  1. Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny (Святого Семейства)
  2. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus (Младенца Иисуса).

У відділенні педіатрії
У відділенні педіатрії

Робочий день практиканта

Перше, про що нас попередили, – не можна запізнюватися. Практика починалася о 8-й ранку. Із дисципліною в польській лікарні дуже суворо. До деяких приміщень вхід тільки за пропусками. У такий спосіб обмежують переміщення хворих по відділеннях.

Нам видали магнітні ключ-картки, щоб ми мали доступ до всіх відділень, і виділили приміщення, у якому ми переодягалися та залишали речі.

Із магнітною ключ-карткою в клініці Святого Сімейства
Із магнітною ключ-карткою в клініці Святого Сімейства

Робочий день практиканта триває з восьмої до п’ятнадцятої. Зізнаюся по секрету: практику можна було пропускати й жодного дня не ходити до лікарні, але в цьому випадку від поїздки не було б ніякої користі. Якщо потрібно здобути досвід і знання, важливо працювати. Якщо хочеш просто відпочити, тоді краще їхати в поїздку від звичайного турагенства: ціна буде дешевше.

Під час практики я намагалася спілкуватися польською мовою. Я її вчила раніше, до того ж перед виїздом на практику куратори «Євромед» нам роздали словники з медичними термінами та провели декілька занять по скайпу. Тому особливих складнощів у мене не було. Спочатку я трохи соромилася й боялася сказати щось неправильно, але поляки ставилися з розумінням до моїх помилок. Їм було приємно, що я намагаюся говорити польською. Мовний бар’єр швидко зник.

У відділенні в нас був куратор – лікар, який відповідає за студентів. Із ним ми починали кожний робочий день: спостерігали, як лікар оглядає пацієнтів, збирає анамнез, які аналізи та лікування призначає. Куратор часто пропонував мені відвідати сусідні відділення, просив колег показати щось цікаве зі своєї практики.

Під час поїздки я намагалася дізнатися якнайбільше про роботу в польських лікарнях та умовах трудової міграції – на випадок, якщо в майбутньому я все-таки вирішу переїхати жити та працювати до Польщі.

В один із днів нам дали окрему лекцію про те, як проходить нострифікація та післядипломна практика в Польщі. Я дізналася, які документи потрібно підготувати, які іспити складати, як підтвердити диплом. Наш куратор сам пройшов через усі етапи й ділився власним досвідом.

Польські та українські лікарні – у чому різниця

Я проходила практику в лікарнях Харкова, ходила на денні та нічні чергування. Між польськими та українськими клініками різницю відчуваєш практично з порога: в обладнанні, у ставленні до практиканта з боку лікарів, у ставленні пацієнтів до медпрацівників у цілому.

У лікарнях Варшави мене вразила нова апаратура. В Україні поки такої немає. Лікар ультразвукової діагностики скаржився, що їх апарат УЗД застарів. В Україні цей апарат є в єдиному екземплярі – в елітній клініці Києва.

Лікарі ставляться до практикантів, як до колег. У нашому виші якщо студент ставить запитання, викладач може порахувати це ознакою неготовності до уроку – він цілком може дати завдання виконати роботу або зробити доповідь із цього питання. У Польщі викладачі заохочують запитувати якнайбільше та намагаються відповісти на кожне запитання.

Із колегою по літній практиці
Із колегою по літній практиці

Приємно здивувало і ставлення пацієнтів. В один із днів практики я стояла в черзі до буфету. Пацієнти помітили мене й пропустили вперед, тому що знали: у лікаря коротка перерва, йому потрібно встигнути відпочити та підкріпитися. Тоді мені згадався випадок із чергування в українській лікарні, коли пацієнт у 3 години ночі лаявся, що я не посміхаюся, поки роблю йому процедури.

Випадки із практики

Практика в Польщі сильно відрізняється від української. Лікарі охоче дозволяють практикантам спілкуватися з пацієнтами, оглядати їх та допомагати медперсоналу під час процедур. Найбільше мені запам’яталося відділення акушерства.

Акушер-гінеколог дозволив мені асистувати під час операції кесарева перетину, навчив шити вживу. У відділенні хірургії внутрішньої хвороби мені дали спробувати зробити біопсію. А в один із днів практики, коли не було чим зайнятися, куратор попросив свого колегу показати мені кабінет діалізу й докладно розповісти про процедуру.

Побут

Фонд «Євромед» повністю організовує проходження практики. Проживання та харчування входять у вартість програми. Я жила в хостелі разом з іншими практикантами. Сніданок нам готували працівники хостелу, а обідали ми в кафе неподалік. Нам організували екскурсію Варшавою та дали список місць, які варто відвідати.

Улюблене заняття у вільний час – прогулянки Варшавою
Улюблене заняття у вільний час – прогулянки Варшавою

Протягом усієї практики ми отримували допомогу від куратора «Євромеду». До нього ми зверталися з будь-яких питань. Куратор ділився власним досвідом, допомагав вирішувати питання, давав поради тим, хто планує переїжджати до Польщі.

Порада студентам-медикам

Практика була дуже цікавою. У нас були чудові викладачі та куратори, які завжди готові допомогти. Якщо ви плануєте нострифікувати свій диплом, здобути спеціалізацію та ліцензію на лікарську практику в Польщі – літня практика допоможе підготуватися до цього.

А щоб вона принесла максимум користі – не соромтеся ставити запитання та багато навчайтеся. У вас обов’язково все вийде!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 4.00 из 5)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши