Нову програму післядипломного стажування лікарів усе-таки опубліковано

Нову програму післядипломного стажування лікарів усе-таки опубліковано

Нещодавно ми повідомляли про те, що з 1 березня має набути чинності нова програма післядипломного стажування лікарів і стоматологів у Польщі. Зазначимо, що проєкт відповідного розпорядження міністра охорони здоров’я був винесений на суспільне обговорення наприкінці грудня минулого року. Уже тоді виникли сумніви, що програма набуде чинності вчасно.

Лікарські палати закидали МОЗ листами, однак міністерство мовчало. На початку лютого проєкт усе ще мав статус «суспільне обговорення». На цьому етапі більшість майбутніх стажистів втратила надію на те, що нова програма нарешті набуде чинності, і змирилася з необхідністю проходити стажування за старою програмою.

На превеликий подив в останній тиждень лютого документ був схвалений юридичним комітетом, 27 лютого 2023 р. його направили на опублікування. При цьому документ містить положення про набуття чинності наступного дня після його опублікування. В останній момент, 28 лютого 2023 р. увечері, у «Віснику законів» з’явилася постанова міністра охорони здоров’я з новою програмою післядипломного стажування.

Постановою міністра охорони здоров’я від 24 лютого 2023 р. про післядипломне стажування лікарів і стоматологів не тільки вводиться нова програма, але також змінюються години роботи стажистів, форма договору, що укладається з лікарнею, і спосіб отримання стажування. При цьому тривалість післядипломного стажування лікарів не змінюється – вона становить 13 місяців (включаючи 3 тижні відпустки).

Розглянемо найбільш важливі зміни.

  1. 1. Поділ стажування на обов’язкову та персоналізовану частину. Це приводить до повного виключення 4-тижневого стажування з психіатрії та 7-тижневого стажування з гінекології та акушерства, а також 1-тижневого стажування з анестезіології.
    Замість них стажисти одержують 10 тижнів персоналізованої частини стажування. За цей час вони можуть обрати до трьох галузей медицини, які їх цікавлять, за якими зможуть пройти стажування.
  2. 2. З’явилися нові навчальні курси, наприклад, навчання спілкуванню з пацієнтом і взаємодії з терапевтичною командою, профілактика професійного вигоряння.
  3. 3. Тривалість чергувань лікаря-стажиста становить 40 годин 20 хвилин, але є деякі нюанси. Наприклад, під час стажування із сімейної медицини лікар-стажист не чергує. Під час стажування з анестезіології та реанімації, яке триває 2 тижні, загальна кількість чергових годин становить 40 годин 20 хвилин.
  4. 4. І, нарешті найважливіше. Раніше процес виконання післядипломного стажування фіксувався в книжці стажиста. З 1 березня 2023 р. усі стажисти зобов’язані відкрити Електронну карту післядипломного стажування лікаря, у якій буде реєструватися реалізація програми післядипломної практики.

Передбачено, що електронна книжка має бути заведена лікарем-стажистом у Системі моніторингу освіти (SMK). На даний момент відповідної вкладки в SMK немає, як і посібника із практичної реалізації даної вимоги.

Регіональні лікарські палати поки що не одержали вказівок щодо ведення електронної книжки, а нові лікарі-стажисти не отримали паперові книжки для стажування, що діяли раніше. Будемо сподіватися, що найближчим часом ситуація проясниться.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши