Післядипломне стажування тепер оплачуване!

Післядипломне стажування тепер оплачуване!

За два тижні до початку 2017 року було офіційно опубліковано додатки до закону, які передбачають суттєві зміни в отриманні права на лікарську практику на території Польщі для фахівців з країн пострадянського простору (Dz. U. z 2016 r. poz. 2020 – «Законодавчий вісник», 2016, поз. 2020).

Йдеться про зміни до основного закону, що регулює діяльність польських лікарів – «Про професії лікаря і лікаря-стоматолога». Поправки, що набули чинності 1 січня 2017 року, зробили трудову міграцію до Польщі більш реальною і привабливою.

Зміни щодо післядипломного стажування

1. Розширення повноважень лікаря-стажера.

Раніше для проходження післядипломного стажування лікар-іноземець отримував обмежене право на лікарську практику. Тепер, завдяки змінам у законодавстві, окружна лікарська палата буде надавати повне право – але тільки до кінця стажування. Лікарі-іноземці повинні звернути увагу, що такий дозвіл не може бути виданий на час, довший, ніж термін закінчення стажування – тобто максимум на 13 місяців.

Таким чином, повноваження лікаря-стажера розширюються. Тепер він може самостійно, без згоди опікуна, давати направлення на обстеження, виписувати рецепти, надавати офіційну інформацію про стан пацієнта і констатувати смерть, а після узгодження з опікуном – видавати медичні довідки і заключення.

2. Спрощення процедури направлення на стажування.

Раніше лікарі-іноземці, які не мали «карти поляка» чи посвідки на тимчасове проживання («карти побиту»), мали отримувати в Міністерстві охорони здоров’я Польщі дозвіл на проходження післядипломного стажування. В кожному воєводстві було лише декілька лікарень, де могли стажуватися іноземці – і як правило, виключно на волонтерських умовах.

З 2017 року ситуація кардинально змінилася. Лікар має самостійно знайти місце проходження післядипломного стажування і отримати від директора документ, що засвідчує готовність його прийняти – так звану «промесу». Після цього лікарська палата направляє іноземця до вибраної лікарні. Фінансові умови стажування залежать виключно від домовленостей між лікарнею і стажером.

3.Лібералізація відносин між стажером і базою стажування.

Післядипломне стажування тепер оплачуване

Проте головні зміни – в тому, що з 2017 року лікар-іноземець отримав право заключати на час проходження післядипломного стажування повноцінний договір з лікарнею.

В договорі, зокрема, буде прописана грошова винагорода (заробітна плата, компенсація за проїзд тощо). Якщо раніше лікар-іноземець повинен був цілий рік жити в Польщі за власний рахунок (що було майже нереальним для наших лікарів), то тепер він протягом усього стажування отримуватиме заробітну плату. Її розмір визначається окремо – під час підписання трудового договору з роботодавцем. Але завдяки особливому статусу іноземних лікарів-стажерів у Польщі йдеться про суму не меншу, ніж виплати громадянам ЄС під час аналогічного стажування.

Давайте підсумуємо. Польща розпочала законодавчий процес оптимізації працевлаштування іноземних медичних спеціалістів, на рік наблизивши можливість отримання ними плати за роботу. Таке рішення робить процес легалізації лікаря-іноземця більш доступним, а трудову міграцію медичних спеціалістів – ще привабливішою.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши