Результати конкурсу до резидентури: весна-2023

Результати конкурсу до резидентури: весна-2023

У Польщі закінчився конкурс серед лікарів – претендентів на спеціалізоване навчання. Нагадаємо, що відбір на спеціалізацію відбувається двічі на рік за підсумками лікарського іспиту. Цього разу було передбачено 4 218 місць для резидентів і 10 808 місць для нерезидентів. Відбір відбувається в 2 етапи.

Цього разу після двох етапів набору вступ на спеціалізацію підтвердили 2 271 осіб, у тому числі 1 461 у резидентурі та 810 у режимі нерезидентському. Усього було подано 3 304 заяви. Вакантними залишилися 2 757 місць спеціалізації.

Найбільш популярними напрямками були: дерматовенерологія, радіологія та візуальна діагностика, сімейна медицина, ортодонтія, психіатрія, педіатрія, анестезіологія та реаніматологія, внутрішні хвороби, кардіологія та стоматологічна хірургія. Остаточні списки лікарів і стоматологів, прийнятих і неприйнятих на спеціалізацію, опубліковано в Системі моніторингу освіти (СМК) і на сайті Центру післядипломної медичної освіти.

Нагадаємо, що восени 2022 р. змінилися правила набору на медичні спеціальності. Лікар, що претендує на спеціалізацію, може в одній заяві обрати до 15 варіантів, із зазначенням воєводства, режиму (резидент/нерезидент) і трьох лікарень, у яких він хотів би проводити навчання за спеціалізацією.

Центр моніторингу медичної освіти повідомляє, що в цьому відборі 336 осіб обрали по максимуму – 15 варіантів, а заявки на одне місце подали 1 159 осіб.

Цього року відбудуться подальші зміни – третій тур набору до резидентури.

До кваліфікаційної процедури, яка відбудеться восени 2023 р., буде введено додатковий, третій щабель кваліфікаційної процедури, щоб підготувати якнайбільше лікарів за пріоритетними напрямками.

У додатковому етапі кваліфікаційної процедури візьмуть участь особи, що не пройшли кваліфікаційну процедуру за перші два етапи. До додаткового етапу кваліфікаційної процедури застосовуються правила першого й другого етапів кваліфікаційної процедури, тобто, насамперед, результати лікарського підсумкового іспиту (LEK).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши