Резидентура в Польщі: спеціалізовані курси (ч. 2)

Резидентура в Польщі: спеціалізовані курси (ч. 2)

Ми продовжуємо ділитися враженнями про резидентуру в Польщі за спеціальністю «Внутрішні хвороби» (терапія).

Післядипломна освіта лікарів у Польщі добре організована й піддається ретельному моніторингу. Корупція в цій справі виключена. Одна з вимог резидентури з терапії – отримання заліку на спеціалізованих курсах із візуальної діагностики, трансфузіології, клінічної онкології, паліативної медицини, медичного права, публічного здоров’я, організації охорони здоров’я та ін.

Більшість цих курсів проходять у режимі online. Викладачі читають лекції на платформах ZOOM або Teams із використанням презентацій. Наприкінці – тест і підбиття підсумків. Залік одержують лікарі, які були присутні на більшості занять і склали тест. На початку або наприкінці занять викладачі поіменно перевіряють слухачів.

Дану освітню послугу, тобто обов’язковий спеціалізований курс для лікарів різних спеціальностей, надають тільки акредитовані установи – університети та Центр медичної післядипломної освіти.

Медичні університети надають освітні послуги давно, і це помітно по добре налагодженій роботі – якісні презентації, цікавий виклад, доступ до матеріалів курсу, добре продумані питання підсумкового тесту.

Наприклад, Гданський медичний університет надає курс «Громадське здоров’я», який передбачає 8 днів лекцій, а за підсумками курсу – тест, що містить 20 запитань. Для заліку треба відповісти правильно на мінімум 12 запитань. Причому різним слухачам попадаються різні запитання, обрані з бази у випадковому порядку.

Важлива умова для заліку – особисто бути присутнім online на лекції більшу частину часу. Для перевірки здійснюється переклик на кожній лекції.

Уся інформація про курси на базі Гданського медичного університету, у яких лікар брав участь, міститься в особистому профілі, тут також можна знайти інформацію про інші курси, доступні в цьому виші.

Що стосується курсів, проведених Центром медичної післядипломної освіти, то вони поступаються за якістю медичним університетам, при цьому за результатами навчання проводиться досить легкий тест, що складається із 6 запитань, відповіді на які можна знайти в соціальних мережах. Правильно треба відповісти на 3. Після закінчення курсу лікар одержує сертифікат.

Центр не завжди надає матеріали лекцій. Наприклад, досить цікавий курс із візуальної діагностики передбачав тільки повторення лекцій у записі, з доступом протягом доби після лекції. Після закінчення часу доступ закривався. Цікаві презентації Центр так і не виклав.

Водночас курс із «Паліативної медицини» від Центру практично в повному обсязі подано у вигляді презентацій. Курс триває 4 дні, за його підсумками лікарі складають легкий тест із 6 запитань.

Участь резидента в обов’язкових курсах є безкоштовною. При цьому надається додаткова оплачувана відпустка. Правда, не виключено, що під час такої відпустки резидентові можуть запропонувати чергування. Адже воно починається після 14.00 або у вихідні дні, а курси зазвичай закінчуються до обіду й не проводяться у вихідні дні.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши