У Польщі гостро не вистачає лікарів швидкої допомоги. Деякі лікарні готові платити їм 12 тис. євро

У Польщі гостро не вистачає лікарів швидкої допомоги. Деякі лікарні готові платити їм 12 тис. євро

Спеціалізована лікарня в Легниці пропонує нові умови роботи для лікарів швидкої медичної допомоги. 2 місяці тому цей госпіталь розмістив вакансію, пропонуючи такому спеціалістові аж 54 тис. зл. (12 тис. євро), але жоден лікар так і не відгукнувся на пропозицію.

В оголошенні лікарня вказала, що шукає лікаря для роботи у відділенні невідкладної допомоги, тобто на SOR. SOR не має аналогів в Україні, Росії та Білорусі. У цих країнах лікарі швидкої допомоги працюють тільки на виїзних бригадах. У Польщі система невідкладної медичної допомоги організована по-іншому. Лікарі на машині виїжджають рідко, це роблять парамедики, і їхнє завдання – швидко доставити пацієнта до відділення SOR, де кваліфікований спеціаліст надасть допомогу.

Лікарня в Легниці пропонувала лікареві SOR працювати по 240 год. на місяць, тобто півтори ставки. За годину роботи лікар отримав би 225 зл., у результаті чого його заробіток за 240 год. становив би 54 тис. зл. Ця вакансія широко обговорювалася в ЗМІ, і багато лікарів порахували її непривабливою через необхідність працювати на півтори ставки.

Керівництво лікарні в Легниці пояснило, що заробітна плата такого рівня може зацікавити лікаря, до того ж спеціалісти в галузі невідкладної медичної допомоги, що працюють у Варшаві, заробляють ще більше. Адміністрація госпіталю прокоментувала відсутність інтересу до пропонованої вакансії таким чином:

«На жаль, на цю посаду ніхто не претендував. Ми отримали кілька телефонних дзвінків із запитаннями, але не надійшло жодної пропозиції ні від спеціаліста, ні навіть від резидента, що завершує свою спеціалізацію. Лікарів такі умови не цікавлять. Вони не готові працювати потрібну нам кількість годин, оскільки в більшості з них є зобов’язання за іншими контрактами. Більше того, у Польщі відчувається нестача лікарів даної спеціальності. Наші дані показують, що їх у регіоні занадто мало, порівнюючи з поточними потребами. Незабаром лікарні ризикують залишитися без лікарів швидкої допомоги».

У Нижній Сілезії 70 лікарів мають ліцензію лікаря швидкої допомоги, але далеко не всі з них працюють за своєю професією. Ще 45 осіб проходять спеціалізацію. У цілому в Польщі налічується лише 500 лікарів швидкої допомоги. У лікарні в Легниці працює тільки один такий спеціаліст.

Щоб розібратися із цією проблемою, адміністрація лікарні вирішила переглянути пропозицію для лікаря швидкої допомоги. «Ми плануємо скоротити кількість обов’язкових годин на місяць. Якщо ми знайдемо лікаря, який буде працювати 240 годин на місяць, нам вистачить ще однієї людини. Якщо нам не вдасться знайти лікаря на 240 годин, то ми наймемо лікаря, готового працювати менше – на ставку, тоді ми будемо шукати ще 2 лікарів швидкої допомоги», – пояснили в лікарні.

Крім лікаря швидкої допомоги, лікарня також шукає інших спеціалістів і лікарів-ординаторів (завідувачів відділень).

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши