
У Варшавському університеті відкрився медичний факультет: чому це важливо для лікарів-іноземців?
Гострий дефіцит лікарів змушує польську владу шукати нові шляхи вирішення проблеми. Так, протягом останніх років Сейм Польщі прийняв ряд важливих рішень для лікарів, які здобули освіту за межами ЄС:
- спрощено процедуру працевлаштування лікарів із можливістю роботи за спеціальністю протягом 5 років без підтвердження диплома та складання мовного іспиту;
- поряд із нострифікацією введено можливість підтвердження диплома через верифікацію.
Однак лікарі з-за кордону не можуть закрити кадрові пробіли в системі охорони здоров’я Польщі, їх занадто мало для цього. Тому Сейм прийняв чергове революційне рішення – дозволив усім польським вищим навчальним закладам відкривати медичні факультети та випускати лікарів.
Ця ініціатива була досить критично сприйнята лікарським співтовариством, адже раніше лікарів випускали тільки медичні університети, а інші виші могли навчати тільки медсестер і медичних рятувальників (парамедиків). Тепер навчати лікарів можуть усі польські вищі навчальні заклади, головне – забезпечити для цього відповідну навчальну базу.
Одним із перших на ініціативу відгукнувся Варшавський університет. Розпорядження ректора Варшавського університету, проф. Алойзи Новак про створення медичного факультету набуде чинності з 1 вересня цього року. «Після більш ніж 70-річної перерви Варшавський університет знову буде навчати майбутніх лікарів», — написав ректор у Twitter.
«Це дуже гарна новина для пацієнтів і шанс для подальшого розвитку Варшавського університету. Міністерство охорони здоров’я підтримає цю ініціативу», — прокоментував Адам Недзельський, міністр охорони здоров’я Польщі.
Після офіційного створення нового факультету має бути підготовлена навчальна програма, потім керівництво університету подасть заяву до Міністерства освіти і науки про дозвіл на проведення досліджень у галузі медицини.
Варшавський університет має значні досягнення й міцні позиції в галузі фізики, біології, хімії, нанотехнологій, штучного інтелекту, а також психології, етики та інших соціальних і гуманітарних наук. Тобто потенціал для розвитку нового факультету в університету є.
Спочатку на медичному факультеті будуть навчатися 60 студентів на очній формі. У майбутньому університет планує відкрити заочну форму навчання, навчання англійською мовою, а також навчання в аспірантурі.
«У перші роки роботи медичний факультет розташовуватиметься в будівлі Центру біологічних і хімічних наук Варшавського університету. Надалі планується, що факультет буде розташовуватися в окремій навчальній будівлі», — говориться в повідомленні Варшавського університету.
P.S. Розвиток медичного факультету на базі Варшавського університету, імовірно, буде передбачати можливість проведення на його базі нострифікаційних іспитів для лікарів, які здобули освіту за межами ЄС. Швидше за все, за прикладом Варшавського університету підуть і інші польські виші, які також відкриють медичні факультети. Це означає, що можливості для підтвердження медичних дипломів у Польщі будуть у подальшому розширюватися.