Спеціалізація лікарів у Польщі: яку обрати?

Спеціалізація лікарів у Польщі: яку обрати?

У Польщі лікарі здобувають спеціалізацію в процесі резидентури, тривалість якої становить 4,5–6 років залежно від обраної спеціальності. Можливість вступити до резидентури надається двічі на рік – навесні та восени. Конкурс проходить за результатами лікарського підсумкового іспиту (LEK), який також проходить двічі на рік.

Польські резиденти отримують пристойну зарплату та мають можливість підробляти, тому вступ до резидентури – це хороша можливість для лікарів-іноземців здобути бажану спеціалізацію, особливо якщо на батьківщині такої можливості не було. Водночас наші лікарі можуть підтвердити свою спеціалізацію в Польщі, хоча це вдається не завжди. Сьогодні ми розповімо про результати весняного конкурсного відбору до резидентури.

Навесні зазвичай охочих вступити до резидентури менше, ніж восени. Цього року міністерство охорони здоров’я передбачило 2 тис. резидентських місць, з них 1 430 – для пріоритетних галузей медицини.

Найбільш популярними серед поляків традиційно вважаються дерматологія, офтальмологія, радіологія, ендокринологія. На ці спеціалізації виділяється мало місць, і там найбільший конкурс. Наприклад, для дерматології міністерство передбачило всього 4 місця на всю країну, і, щоб вступити, треба було набрати на LEK 88,57–92,15 %.

Для офтальмології було 10 місць. Прохідний поріг у різних воєводствах коливався в межах 79,23–89,37 %. Для бажаючих стати радіологами було 15 місць. Мінімальний прохідний бал зафіксовано в Підляському воєводстві – 63,29 %, а максимальний у Любуському – 89,29 %. Для ендокринології було всього 4 місця на країну, тому конкурс зашкалював.

Щодо інших спеціалізацій ситуація відрізняється за воєводствами. У деяких воєводствах на спеціалізації, у яких Польща відчуває гострий дефіцит, не було подано жодної заяви від лікарів. Так, у Куявсько-Поморському воєводстві жоден лікар не виявив бажання отримати спеціалізацію з терапії, невідкладної медицини та інфекційних хвороб. До резидентури з педіатрії пішов тільки один лікар, а з анестезіології – 2, хоча місць було досить багато.

В Опольському воєводстві охочих вступити до резидентури було 21, а виділених місць – 78. Незважаючи на наявність 4 вільних місць із терапії, 7 із загальної хірургії, 5 із невідкладної медицини – на ці спеціальності ніхто не подав заяви.

У Свентокшистському воєводстві було передбачено аж 97 резидентських місць, а бажаючих на них – усього 16. Тут усі охочі вступили до резидентури навіть на найбільш популярні спеціальності.

Серед лікарів-іноземців, утім, як і серед поляків, особливу популярність має Мазовецьке воєводство. Це зрозуміло, приваблює близькість до столиці. Тут ситуація за деякими пріоритетними спеціальностями має такий вигляд: граничні значення результатів LEK для педіатрії – 80,95 %, терапії – 71,36 %, сімейної медицини – 68,12 %.

Друге за популярністю серед наших лікарів – Малопольське воєводство (Краків). Тут більшість кандидатів, які подали заявки на такі спеціалізації, як внутрішні хвороби, загальна хірургія, дитяча хірургія, педіатрія, сімейна медицина, неонатологія, неврологія, психіатрія, отримали позитивну відповідь.

Нагадаємо, що із жовтня поточного року в Польщі набувають чинності нові положення Закону про професії лікаря та стоматолога, які передбачають нові правила вступу до резидентури. Лікар зможе обрати 15 варіантів резидентур. Кожний варіант складається зі спеціальності, воєводства та режиму навчання (резидент/нерезидент). Крім того, для кожного варіанта лікар може вказати 3 лікарні в порядку надання переваги, де він хотів би проходити резидентуру.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши