Чергове підвищення зарплат медперсоналу в Польщі з 1 липня 2023 р.

Чергове підвищення зарплат медперсоналу в Польщі з 1 липня 2023 р.

Уже відомо, якою буде мінімальна зарплата працівників охорони здоров’я Польщі цього року. Згідно із законом вона знову підвищиться з 1 липня 2023 р. Щорічне підвищення базових ставок у системі охорони здоров’я з 1 липня передбачене законом про порядок визначення мінімальної базової заробітної плати окремих працівників організацій охорони здоров’я. Величина мінімальної винагороди залежить від коефіцієнта праці (зазначеного в додатку до закону) і розміру середньомісячної зарплати в народному господарстві в попередньому році.

За розрахунками Головного статистичного управління Польщі, середня місячна заробітна плата в народному господарстві в 2022 р. становила 6 346,15 злотих. Відповідно до методики визначення мінімального посадового окладу деяких працівників охорони здоров’я, з липня 2023 р. мінімальна заробітна плата для різних працівників охорони здоров’я становитиме:

  • лікар або стоматолог зі спеціалізацією – 9 201,92 зл.;
  • лікар або стоматолог без спеціалізації – 7 551,92 зл.;
  • стажист – 6 028,84 зл.;
  • фармацевт, лабораторний діагност, клінічний психолог, медсестра зі званням магістра та спеціалізацією в галузі сестринської справи – 8 186,53 зл.;
  • фізіотерапевт, медсестра, фельдшер, із середньою освітою – 5 965,38 зл.;
  • медичний опікун – 5 457,69 зл.

Заступник міністра охорони здоров’я Вальдемар Краска в грудні 2022 р. на засіданні сенатського комітету з охорони здоров’я повідомив, що у зв’язку із майбутнім підвищенням мінімальної заробітної плати та середньої заробітної плати в народному господарстві в травні 2023 р. будуть представлені зміни до закону про мінімальну винагороду в системі охорони здоров’я.

Нагадаємо, що з 1 липня 2022 р. мінімальна заробітна плата в секторі охорони здоров’я Польщі збільшилася в середньому на 28 %, а в деяких категорій медпрацівників — на 41 %. Так, наприклад, для лікарів-спеціалістів базова ставка збільшилася з 6 201 до 8 210 зл., а для медсестер із середньою медичною освітою – з 3 772 до 5 323 зл.

Варто зазначити, що закон про мінімальну винагороду в системі охорони здоров’я визначає базові ставки для медпрацівників, які працюють за трудовими договорами.

Однак більшість лікарів у Польщі, у тому числі іноземних, які працевлаштувалися за спрощеною процедурою, найчастіше працюють за цивільно-правовим договором, і їх зарплата розраховується виходячи з вартості години роботи, установленої в договорі.

У випадку з лікарями, які працюють за цивільно-правовими договорами, розмір винагороди визначає не закон, а ринкові відносини, і тут усе залежить від домовленостей із роботодавцем. Раніше ми повідомляли про те, що погодинні ставки для лікарів також збільшуються. Так, за даними порталу «Lekarze – oferty pracy», у 2022 р. середня ставка для лікарів становила:

I кв. – 168,11 зл.;

II кв. – 181,95 зл.;

III кв. – 185,17 зл.

Найменше заробляють сімейні лікарі – у середньому 160 зл. на годину. Ця інформація може бути корисна для іноземних лікарів, які працюють за цивільно-правовим договором. Під час укладення нового договору їм варто обговорити з роботодавцем нові ставки погодинної винагороди з урахуванням актуальної ситуації на ринку праці.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши