Чи варто проходити інтернатуру в Україні, щоб працювати лікарем у Польщі?

Чи варто проходити інтернатуру в Україні, щоб працювати лікарем у Польщі?

Багато хто з майбутніх лікарів ще під час навчання в університеті починає замислюватися над тим, аби будувати свою кар’єру в Європі. Після випуску з вузу є можливість пройти інтернатуру в Україні, зробити спеціалізацію, набути досвід. Але чи варто проходити інтернатуру в себе вдома? Чи дає це якісь переваги при переїзді до Євросоюзу для роботи?

Інтернатура є обов’язковою формою спеціалізації, після якої лікар має право практикувати самостійно. В залежності від спеціальності її тривалість складає 1-3 роки. Випускники-бюджетники можуть розраховувати на зарплату в 2700 грн. на місяць. На контракті ж доведеться самому викласти чималу суму (близько $1000 за весь період).

У Польщі замість інтернатури випускник обов’язково повинен пройти так зване післядипломне стажування. Це практика в лікарні з основних клінічних предметів. Триває таке стажування 1 рік. Воно обов’язково оплачується громадянам Польщі, власникам карти поляка та власникам карт дозволу на постійне проживання (Karta stałego pobytu) у розмірі близько 2000 злотих на місяць. Іншим іноземним громадянам – за домовленістю з базою стажування. У будь-якому випадку самому платити за стажування не доведеться.

Польське післядипломне стажування визнано серед держав Європейського Союзу.

Таким чином, недоліком інтернатури є її тривалість. Зазвичай на це витрачається 2-3 роки, “плюси” ж неоднозначні. У той же час у Польщі вже через рік можна розпочати самостійну лікарську практику.

На зарплату в інтернатурі можуть розраховувати тільки випускники бюджетної форми навчання, у той час як у Польщі таку можливість потенційно має кожен іноземець. Стажист має зарплату, яка майже в чотири рази перевищує зарплату інтерна.

Варто зауважити, що в Польщі передбачена можливість часткового зарахування інтернатури в післядипломне стажування. Це завжди вирішується індивідуально на рівні Міністерства охорони здоров’я Польщі. З інтернатури до післядипломне стажування теоретично може бути зараховано тільки один предмет – профіль інтернатури, до майбутньої спеціалізації може не бути зарахований жоден предмет. Гарантій не існує.

В цілому, проходження інтернатури на батьківщині не дає істотних переваг для роботи лікарем у Польщі. До того ж втрачається дорогоцінний час.

Інтернатура в Україні Післядипломне стажування в Польщі
Тривалість 2-3 роки 1 рік
Заробітна плата € 87 € 475
Визнання кваліфікації на території Євросоюзу Ні Так

Важливою перевагою післядипломного стажування в Польщі для лікаря-іноземця є адаптація до європейських стандартів медицини. Стажист на час стажування отримує обмежену лікарську ліцензію і під керівництвом досвідченого колеги бере участь у лікувальному процесі.

Післядипломне стажування передбачає практику в клініках різного профілю. Це й такі базові галузі, як хірургія, терапія, педіатрія, акушерство, й більш специфічні, як ортопедія, неонатологія, інтенсивна терапія, психіатрія та інші. Це ідеальні умови для молодого лікаря, аби спробувати себе в різних ситуаціях і дійсно виважено обрати майбутню спеціальність.

Таким чином, для молодого лікаря, який планує працювати в Польщі, найкращим варіантом буде:

  • відразу після випуску, зі свіжими знаннями нострифікувати диплом;
  • здати іспит на знання медичної термінології польською мовою;
  • розпочати післядипломне стажування.
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 оценок, среднее: 4.75 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши