Філіп Новак – новий президент Національного фонду здоров’я

Філіп Новак – новий президент Національного фонду здоров’я

Раніше ми повідомляли, що після відставки Лукаша Шумовського новим міністром охорони здоров’я став Адам Нєдзєльські, який раніше обіймав пост президента Національного фонду здоров’я (НФЗ). Пост президента НФЗ залишався вакантним до 26 серпня, поки його не зайняв Філіп Новак.

З 29 листопада 2019 р. Філіп Новак був заступником президента НФЗ з оперативних питань. У попередні роки він керував філіями НФЗ у Великопольському та Опольському воєводствах, а потім протягом п’яти років був директором департаменту Мазовецького воєводства НФЗ.

Відповідно до Закону про послуги охорони здоров’я, фінансовані з державних коштів, президент НФЗ призначається міністром, відповідальним за охорону здоров’я, із числа людей, обраних на відкритому конкурсі після консультації з Радою Фонду.

Нагадаємо, що НФЗ – державна організація, що діє на підставі Закону від 27 серпня 2004 р. про послуги охорони здоров’я, фінансовані з державного бюджету, і на підставі свого статуту. Фонд відіграє роль платника в польській системі охорони здоров’я: фінансує медичні послуги для застрахованих осіб і відшкодовує витрати на ліки з коштів внесків обов’язкового медичного страхування.

Серед завдань НФЗ:

  • аналіз затрат на медичні послуги та відшкодування їх вартості для застрахованих осіб;
  • проведення конкурсів пропозицій, переговорів та укладення договорів на надання медичних послуг, а також контроль їх виконання;
  • розроблення, реалізація та фінансування програм охорони здоров’я;
  • моніторинг медичних рецептів;
  • ведення Центрального списку застрахованих осіб;
  • видавнича, рекламна та інформаційна діяльність у галузі охорони здоров’я;
  • узгодження та відшкодування затрат на охорону здоров’я для застрахованих осіб у межах ЄС.

Головний документ НФЗ – фінансовий план. У 2020 р. обсяг коштів, якими розпоряджається НФЗ, становить більше 93 млрд зл. На наступний рік план ще не затверджено, але очікується, що обсяг фінансування становитиме близько 102 млрд зл. Левова частина із цих коштів витрачається на оплату медичних послуг.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши