Ситуація з українськими біженцями в Польщі. Що робити, якщо лікар з України опинився серед біженців?

Ситуація з українськими біженцями в Польщі. Що робити, якщо лікар з України опинився серед біженців?

Від початку війни в Україні найбільшу кількість українських біженців прийняла Польща. Станом на 14 березня їхня кількість досягла 1,7 млн ​​осіб. Здебільшого це жінки та діти. Ухвалений нещодавно спеціальний Закон, який регулює перебування на території Польщі українських біженців, на думку польського омбудсмена, має суттєві ризики.

У Законі передбачено фінансові стимули для поляків, які надають свої приватні приміщення (квартири, будинки) біженцям – 1 200 злотих на особу на 60 днів. Однак, що буде через 60 днів?

Закон не передбачає, що біженці будуть забезпечені житлом після того, як вони перестануть жити в приміщеннях, наданих приватними особами. Поляки сподіваються, що або через 2 місяці війна закінчиться й українці повернуться додому, або українські біженці отримають податкові номери, доступ до ринку праці та вирішуватимуть свої проблеми самостійно.

Українці, які хотіли б самостійно зняти житло в Польщі на 2 місяці, стикаються з декількома проблемами. По-перше, поляки не охоче здають житло на короткий термін. Зазвичай договір про оренду житла укладається на рік, у крайньому випадку, пів року, але не на 2 місяці. При цьому господар квартири обов’язково поцікавиться в іноземця щодо постійного місця роботи.

По-друге, ціна на житло в популярних воєводських центрах збільшилася суттєво. У багатьох містах спостерігається дефіцит бюджетного житла, залишилися дуже дорогі квартири за мінімум 6 тис. зл. на місяць.

Відверто кажучи, Польща вже на межі, і для українців, які прийняли рішення покинути країну, принаймні на період війни, ми радимо обирати інші країни, такі як Чехія та Німеччина. У Польщі постійно курсують гуманітарні поїзди до Берліна, Мюнхена, Праги та інших міст.

Однак якщо серед біженців опинився лікар, то він має шанс швидко адаптуватися і влаштуватися на роботу за спеціальністю в Польщі. Ми вже повідомляли, що в лікарні, з якими фонд “ЕВРОМЕД” співпрацює, можна влаштуватися без знання польської мови. Головне – мати спеціальність та досвід роботи за цією спеціальністю не менше 3 років протягом останніх 5 років. Така можливість є лише у громадян України, які перетнули кордон 24.02.2022 р. та пізніше.

Пільги для українських медичних фахівців

Для українських медиків, які втекли від війни, у Польщі передбачено деякі нові пільги, які стосуються документів, що надаються до Міністерства охорони здоров’я для отримання лікарської ліцензії за спрощеною процедурою. Зокрема, до МОЗ можна надавати диплом та його присяжний переклад без апостилю. Але тоді потрібно також надати документ, який підтверджує перетин кордону після 24 лютого. Апостиль треба буде надавати вже після закінчення війни.

Нагадаємо, що право на медичну практику за спрощеною процедурою можуть отримати лікарі-фахівці, які працювали на батьківщині за спеціальністю не менше 3 років, протягом останніх 5 років та знають польську мову. Якщо лікар не відповідає цим вимогам, то він може працювати у відділеннях, що спеціалізуються на лікуванні пацієнтів із COVID, у цьому випадку до МОЗ не подається довідка про знання польської мови.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши