Прийняття на роботу медиків з-за східного кордону Польщі триває: оновлені дані МОЗ та черговий курйозний випадок у лікарській палаті

Прийняття на роботу медиків з-за східного кордону Польщі триває: оновлені дані МОЗ та черговий курйозний випадок у лікарській палаті

За даними МОЗ Польщі, з початку 2021 р. до середини вересня поточного року до міністерства надійшло 824 заяви від іноземних лікарів про дозвіл на роботу в Польщі за спрощеною процедурою. З них:

  • 389 звернень до міністра охорони здоров’я для отримання дозволу на роботу для виконання конкретних функцій, на певний період часу та в певному місці роботи;
  • 187 заяв про надання умовного права на медичну практику без спеціалізації (тільки лікарні, що спеціалізуються на лікуванні пацієнтів із COVID-19);
  • 248 заяв про надання умовного права на медичну практику зі спеціалізацією.

Міністерство охорони здоров’я видало лікарям 494 позитивних рішення та 14 відмов у дозволі на роботу для виконання конкретних функцій, на певний період часу та в певному місці роботи.

Крім того, 294 заяви отримано від медсестер з України та Білорусі. Щодо 130 з них міністр охорони здоров’я виніс позитивні рішення.

Від фельдшерів з-за східного кордону Польщі отримано лише 21 заяву. 12 з них отримали позитивні рішення від міністра охорони здоров’я.

Відносно багатьох лікарів-іноземців міністр поки що не виніс рішень, у більшості випадків через те, що до наданих документів є запитання. Якщо такий лікар зможе владнати формальності, то рішення буде на його користь.

Водночас у багатьох лікарів, які отримали дозвіл від міністра, виникають проблеми на етапі спілкування з регіональною лікарською палатою. Так, Єжи Вельголевський, директор районної лікарні в Макув-Мазовецькому, повідомив таке: «Ми намагаємося взяти на роботу двох лікарів зі сходу. Однак процедура надання їм права на лікарську діяльність триває вже кілька місяців. Процес іде не так швидко, як припускав міністр. Усе тому, що медичні палати блокують процедуру й не хочуть надавати їм ліцензії».

У лікарських палат, як завжди, є пояснення. «Ми відмовляємо у видачі умовної ліцензії на лікарську практику, тому що медики не відповідають критеріям. Найчастіше вони не говорять польською мовою. Недавно до нас прийшов такий лікар із перекладачем. Як можна дозволити йому працювати, якщо він не зможе поговорити з пацієнтом?» – дивується Томаш Імела, віцепрезидент регіональної лікарської палати у Варшаві.

Наразі багато польських лікарень, особливо повітові (районні), намагаються вирішити проблему кадрового дефіциту за рахунок лікарів-іноземців. Адже проблема настільки серйозна, що в деяких лікарнях питання стоїть про призупинення роботи відділень у зв’язку з відсутністю лікарів. Наприклад, у лікарні м. Кротошин Великопольского воєводства відділення інтенсивної терапії залишилося без анестезіологів.

У великих містах ця проблема стоїть не так гостро, але все-таки й там вона є. Наприклад, у зв’язку з великою нестачею кадрів у галузі анестезіології та інтенсивної терапії в клінічне відділення анестезіології та інтенсивної терапії незалежної державної лікарні № 4 м. Люблін був прийнятий на роботу за спрощеною процедурою анестезіолог з України.

Нагадаємо, що згідно з положеннями Закону про професії лікаря та стоматолога наразі в Польщі діє 2 процедури для спрощеного отримання лікарями-іноземцями ліцензії на лікарську практику.

Перша передбачає отримання ліцензії для виконання конкретних функцій, на певний період часу й у певному місці роботи. У цьому випадку, крім іншого, лікар повинен мати стаж за фахом не менше 3 років, отриманий протягом останніх 5 років, а також довідку від польської лікарні для МОЗ про те, що вона готова взяти цього лікаря на роботу.

Друга процедура діє в період оголошеної епідемії або стану епідемічної загрози й передбачає надання лікареві дозволу на роботу від міністра та умовної ліцензії від регіональної лікарської палати у випадку, якщо лікар відповідає лише 4 критеріям, а саме: здоровий, має бездоганну етичну репутацію, несе повну правову відповідальність і надав диплом про вищу медичну освіту, підтверджений консулом.

Варто зазначити, що друга процедура швидше за все затримається на рівні лікарської палати. Якщо немає довідки від роботодавця, то ймовірність отримання умовної ліцензії наближається до нуля навіть за наявності дозволу від міністра.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1.00 из 5)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши