
У яких випадках можна одержати компенсацію за нострифікацію диплома в Польщі?
12 травня поточного року в Польщі прийнято чергові законодавчі зміни, спрямовані на допомогу в працевлаштуванні українцям, які були змушені покинути батьківщину у зв’язку з війною. Крім іншого, ці зміни передбачають можливість державного фінансування витрат, пов’язаних із процедурою визнання диплома, отриманого в Україні. У яких випадках і хто може одержати компенсацію за нострифікацію диплома в Польщі?
У чому полягає процедура?
Староста на підставі заяви від імені безробітного або шукача роботи може фінансувати з Фонду праці плату, що справляється за процедуру визнання або підтвердження диплома. Інші витрати на нострифікацію (наприклад, пов’язані із присяжним перекладом документів, проїздом, проживанням і т. д.) не покриваються державним фінансуванням.
Максимальна сума, яку може одержати заявник, – 3 205 зл., тобто саме стільки, скільки коштує нострифікація медичного диплома в більшості польських медичних університетів.
Хто може скористатися?
Допомогою можуть скористатися такі особи, зареєстровані в регіональній (повітовій) службі зайнятості:
- безробітний,
- здобувач.
Як одержати компенсацію?
Щоб одержати компенсацію, необхідно подати заяву про фінансування плати за нострифікацію до повітової біржі праці за місцем проживання. Заявку можна подати в електронному вигляді з використанням кваліфікованого електронного підпису або підпису, підтвердженого довіреним профілем ePUAP, або в паперовому вигляді. Заява повинна містити:
- ім’я та прізвище заявника;
- номер PESEL;
- номер документа, що посвідчує особу;
- адресу проживання;
- найменування та адресу університету, де проходитиме нострифікація;
- суму платежу;
- країну видачі диплома;
- обґрунтування необхідності даної форми допомоги.
Після подання заяви та її затвердження староста укладає з безробітним або здобувачем договір про фінансування, у якому вказуються:
- найменування, адреса та номер рахунка вишу, де проходитиме нострифікація;
- сума платежу;
- спосіб унесення оплати повітовою біржею праці на банківський рахунок вишу, де буде проходити нострифікація;
- умова про обов’язок особи повідомити повітову біржу праці про результати процедури та надати свідоцтво про нострифікацію.
Особа, яка отримала фінансування, зобов’язана відшкодувати фінанси, надані на оплату нострифікації, у разі:
- припинення процедури нострифікації з її вини;
- неповідомлення повітовій біржі праці про результати процедури;
- ненадання повітовій біржі праці свідоцтва про нострифікацію.
Звертаємо увагу, що свідоцтво про нострифікацію видається у випадку успішного складання іспиту. Якщо іспит не буде складено, гроші доведеться повернути.