Лікарські іспити в Польщі: LEK, PES, PEM. Революція відбулася?

Лікарські іспити в Польщі: LEK, PES, PEM. Революція відбулася?

8 серпня поточного року набули чинності зміни до Закону про професії лікаря та стоматолога. В основному нові положення торкнулися системи іспитів, які складають польські лікарі для отримання права на професійну діяльність і спеціалізації. У даній публікації йтиметься про 3 іспити: LEK, PES і PEM. Нові положення, що стосуються цих іспитів, набувають чинності з 01.01.2021 р.

LEK і LDEK – іспит для отримання права на професійну діяльність для лікарів і стоматологів.

Ці іспити складають лікарі та стоматологи-стажисти під час або після післядипломного стажування. Нові положення Закону передбачають таке.
Базу екзаменаційних запитань LEK і LDEK веде директор Центру медичної освіти (СЕМ). Він же визначає мінімальну кількість запитань у базі, яка повинна бути доступна на вебсайті CEM перед кожним іспитом LEK і LDEK. Правда, у Законі не зазначено, за який час до найближчого лютневого іспиту 2021 р. база повинна бути оприлюднена.

Тести для кожного нового іспиту LEK і LDEK будуть складатися з 30 % нових запитань і 70 % запитань, обраних із бази СЕМ. Запитання тесту разом із правильними відповідями після їхнього використання в екзаменаційних тестах будуть публікуватися на сайті CEM протягом 7 днів із дати іспиту та зберігатися в базі.

Як і раніше, директор CEM, принаймні за 4 місяці до LEK і LDEK, публікує на вебсайті CEM список бібліографічних джерел, на підставі яких перевіряється правильність тестових запитань LEK і LDEK.

PES – іспит на здобуття спеціалізації

Даний іспит складається з тестової та усної частини. Базу тестових запитань PES за кожною спеціальністю веде директор CEM разом із національним або воєводським консультантом у даній галузі медицини. Вони визначають мінімальну кількість запитань, включених до бази, яка розміщується на вебсайті CEM.

Тести для кожного нового PES складаються з 30 % нових тестових запитань і 70 % обраних із бази запитань PES. Запитання разом із правильними відповідями публікуються на вебсайті CEM протягом 7 днів із дати іспиту та збираються в базі PES.

Завдання та запитання усної частини PES будуть доступні тільки лікареві, який складає цей іспит, на його запит, після того як вони були використані в PES. Причому ознайомитися з ними можна буде тільки в приміщенні СЕМ. Виносити завдання та запитання усної частини PES за межі приміщення CEM, а також відтворювати їх, копіювати будь-яким способом чи переписувати заборонено.

За 4 місяці до іспиту на сайті СЕМ буде опублікований основний обсяг PES для певної спеціальності разом зі списком бібліографічних джерел із зазначенням конкретних розділів і керівних принципів відповідних наукових товариств, на основі яких перевіряється правильність запитань і завдань PES.

PEM – Державний модульний іспит

Найбільш спірна частина Закону. Цей іспит був запропонований як додатковий іспит, який повинен свідчити про те, що лікар-резидент добре засвоїв базовий модуль. Первісно обговорювалася можливість істотного підвищення зарплати лікаря, який би склав цей іспит. Однак в остаточній версії виправлень до Закону, крім самого РЕМ і розширення повноважень резидента після його складання, додаткової мотивації для лікаря не передбачено.

Зокрема, згідно з новими положеннями Закону, складати РЕМ можна після першого року резидентури, але не пізніше, ніж РЕS. Лікар може приступити до PEM після завершення базового модуля або 2-го курсу уніфікованого модуля. Перші дві спроби безплатні. Лікар має право на дводенну відпустку для його складання протягом календарного року.

Іспит триває 2 години та складається зі 100 запитань з однією правильною відповіддю з 5. Прохідний бал – 60 %. Після проходження PEM лікар має право самостійно надавати послуги, що входять в обсяг базового модуля або певної частини уніфікованого модуля, і брати чергування.

У наших подальших публікаціях ми продовжимо розглядати новели Закону про професії лікаря та стоматолога.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши