Усе більше польських лікарів виписують е-рецепт

Усе більше польських лікарів виписують е-рецепт

З 8 січня 2020 р. у Польщі всі лікарі повинні виписувати рецепт в електронному вигляді (е-рецепт). У виняткових випадках можна обійтися паперовим, наприклад під час візиту лікаря додому. Але деякі польські лікарі не поспішають підключатися до електронної системи, позбавляючи тим самим пацієнта права на використання низки зручних інструментів, таких як оплата ліків на виплат.

Заступник міністра охорони здоров’я повідомив, що перебої з отриманням е-рецепта будуть усунуті найближчим часом. На його думку, тимчасові труднощі в деяких випадках пов’язані з відсутністю програмного забезпечення в користувача, однак заступник міністра переконаний, що вже скоро його будуть використовувати всі лікарі й у кожного пацієнта буде доступ до електронного рецепта.

Впровадження е-рецептів розпочалося з пілотного запуску в травні 2018 р. З початку 2019 р. усі аптеки повинні були підготуватися до впровадження електронних рецептів. Однак не можна сказати, що процес іде гладко – деякі лікарі проти примусової електронізації, а обладнання й системи періодично виходять із ладу.

Зобов’язання видавати е-рецепти в цифровому вигляді набуло чинності 8 січня 2020 р., і, як запевняє Міністерство охорони здоров’я, їх кількість відразу збільшилася,
перевищивши таку в паперовому вигляді. До кінця минулого року 81 тис. лікарів видали як мінімум один е-рецепт. Традиційні паперові рецепти залишаються – їх можна буде виписувати, наприклад, за відсутності доступу до електронної системи.

Випадки торгівлі е-рецептами

Недавно деякі польські ЗМІ повідомили про факти торгівлі е-рецептами. У зв’язку із цим Головна лікарська палата нагадує, що про всі злочини в частині професійної відповідальності лікарів і стоматологів слід повідомляти регіональному омбудсменові.

Як пацієнтові отримати е-рецепт?

Електронний рецепт можна отримати в електронному та паперовому вигляді. Для отримання в електронному вигляді необхідно створити обліковий запис (IKP) на сайті pacjent.gov.pl. Можна обрати будь-які способи отримання е-рецепта:

  • СМС,
  • електронна пошта,
  • обидва варіанта.

Усі е-рецепти зберігаються в IKP. Доступ до IKP дає можливість:

  • перевірити приписи, що стосуються правил приймання ліків;
  • отримати ще один електронний рецепт без відвідування лікаря у випадку хронічного захворювання (після консультації з лікарем);
  • перевірити дозування ліків, які лікар призначив дітям (до 18 років).
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши