Як готуватися до нострифікації за прикладом польських лікарів-стажистів?

Як готуватися до нострифікації за прикладом польських лікарів-стажистів?

Недавно одне з польських спеціалізованих видань провело опитування серед польських лікарів-стажистів на тему, як вони готуються до LEK/LDEK. Досвід польських молодих лікарів може допомогти нашим лікарям правильно навчатися перед складанням нострифікаційного іспиту.

Для польських лікарів навчання перед LEK/LDEK є періодом, сповненим стресу та зусиль. Звичайно, лікар робить дві спроби, перша – спробувати свої сили та дізнатися, як виглядає іспит, а друга – набрати якнайбільше балів для вступу до резидентури.

Що рухає лікарями під час підготовки до LEK/LDEK? Більшість учасників опитування заявили, що, навчаючись, вони хочуть не тільки здобути найкращий результат, але й поглибити власні знання. Аналогічним чином повинні мислити й наші лікарі – готуючись до нострифікації, вони повинні розуміти, що здобуті знання знадобляться не тільки на іспиті, але й в подальшому – під час складання LEK/LDEK і в практичній роботі.

Якщо говорити про джерела знань, то тут слід зазначити зростаючу популярність різних інтернет-майданчиків і курсів. Вони надають тисячі екзаменаційних запитань із докладними поясненнями та лекції у вигляді презентацій. Візуально та по суті привабливі матеріали – чудова альтернатива купі книг зі списків, обраних Центром медичних іспитів (CEM). На наш погляд, недавнє введення загальнодоступної бази даних екзаменаційних запитань LEK/LDEK ще більше підвищить популярність таких рішень.

Цікаво, що досить популярне раніше джерело знань «LepoLek» втратило майже половину своєї аудиторії. Наразі його використовують лише 37 % опитаних лікарів.

Однозначного рецепта успіху під час підготовки до складання іспиту не існує. Найголовніше – це регулярність і повторення раніше пройденого матеріалу. Щотижнева кількість годин, витрачених на книгу або освітню платформу, – особиста справа кожного. Але якщо є база запитань, то часу на підготовку потрібно менше. У середньому польські лікарі витрачають 20-25 годин на тиждень на підготовку до LEK/LDEK.

Більшість респондентів планують свій тиждень з урахуванням часу, необхідного на навчання. Однак майже 40 % опитаних звикли вчитися хаотично.

Цікаве запитання – за скільки тижнів до іспиту починають готуватися польські лікарі? Найбільш часта відповідь – 12-14 тижнів. Майже 30 % респондентів відповіли, що навчаються регулярно, тобто самоосвіта – це частина їх способу життя. Водночас майже 15 % опитаних відповіли, що завжди вчаться в останній момент.

Для кращого запам’ятовування матеріалу стажисти часто конспектують важливі моменти, виділяють їх кольором у підручниках і роздруківках або використовують замітки на полях.

Зрозуміло, що мозковий штурм вимагає стимуляції. Найчастіше поляки стимулюються чашкою кави. На другому місці – енергетики. На наш погляд, найкращий спосіб змусити мозок запам’ятовувати краще – це відпочинок. Якщо ви втомилися й відчуваєте, що мозок перестав сприймати інформацію, треба зробити перерву, прогулятися, подихати повітрям.

Чим ближче іспит, тим вище рівень стресу. Тому в цей період не варто відмовлятися від повноцінного сну та здорового харчування. Крім того, пам’ятайте, що заняття спортом, хоча б короткочасні, допомагають наситити організм киснем, який дуже необхідний для навчання.

P.S. Усі лікарі в період інтенсивного навчання стикаються з тими самими проблемами. Вони пов’язані з низькою мотивацією, стресом, необхідністю відмовляти собі в багатьох задоволеннях. Але для наших лікарів нострифікація диплома та переїзд до Польщі – це один із деяких способів вирватися з токсичного середовища й забезпечити гарне майбутнє для себе та своїх дітей. Ця думка має стати вашою головною мотивацією.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши