
Яка статистика успішного складання нострифікаційного іспиту?
Це питання хвилює багатьох. Після того як законопроєкт про спрощення отримання права на роботу лікарем і працевлаштування до польських лікарень для іноземців був відхилений, стало очевидно, що нострифікувати диплом доведеться за старими правилами. Принаймні доти, доки не набуде чинності розроблений проєкт про єдиний іспит.
За майданчик для складання іспиту найчастіше обирають університети Білостока, Бидгоща та Познані, рідше – Варшави. Усе тому, що вони славляться високим відсотком складання, що становить 28-32 %. Приблизно третина тих, хто претендує отримати позитивний результат.
Чому такий невисокий результат?
Питання складаються кафедрами університетів самостійно, до них немає ніяких однакових вимог. Часто трапляється так, що питання стають хитромудрими, неоднозначними. Ще однією причиною є складність охоплення тим, хто навчається, усіх сфер, адже часто дипломи нострифікують лікарі,
які протягом багатьох років пропрацювали в одній спеціальності.
Для підготовки до іспиту використовуються різні платформи з тестами, лекціями,
багато хто обирає самостійну підготовку за підручниками, протоколами та
посібниками. У середньому процес підготовки займає близько рік-півтора.
Фундація “Євромед” розробила місячну програму підготовки, яка являє собою очну форму навчання різним розділам медицини. Як викладачі запрошені лікарі-практики. Розроблено конспекти лекцій, а також тести на кожний розділ.
Інтенсивна та насичена програма дозволяє учасникам проєкту отримати позитивний результат на нострифікаційному іспиті в 65 % і приступити до проходження післядипломного стажування та працевлаштування. Такий відсоток обумовлений тим, що викладач, який є фахівцем у своїй сфері, може доступно пояснити нюанси та
швидко занурити в специфіку предмета. Щоденні заняття з повтореннями та тестовими
перевірками допомагають закріпити потрібні знання без багатогодинного зазубрювання.
Що обрали б ви?