Якщо лікар у Польщі захворів…

Якщо лікар у Польщі захворів…

Рано чи пізно лікарі стають пацієнтами. Ми не замислюємося над цим, поки здорові, будуємо амбіційні плани, але життя вносить у них свої корективи. Коли тяжка хвороба спіткає лікаря, то він, як і всі пацієнти, спочатку її заперечує. Однак знання, здобуті в процесі навчання та роботи, допомагають нам зберігати здоровий глузд та усвідомлювати серйозність ситуації.

У країнах колишнього СРСР охорона здоров’я недоступна для пацієнтів, навіть якщо це лікарі. За лабораторні та інструментальні аналізи треба платити, і часто їх вартість досить висока. Наприклад, трепанобіопсія кісткового мозку в Москві коштує в середньому 600 дол. США, а в Києві – близько 200 дол. США. Інвазивні методи обстеження в цілому дуже дорогі, а платити за них усі пацієнти повинні зі своєї кишені, у тому числі й лікарі.

Ліки теж пацієнти повинні купувати самі, у тому числі дорогу хіміотерапію та біологічні препарати. І якщо знадобиться операція, то лікар-пацієнт найчастіше буде повинен «подякувати» колезі. Тобто лікування важких захворювань для більшості лікарів з їх, прямо скажемо, невеликими доходами є просто недоступним.

У Польщі маємо зовсім іншу ситуацію. Медичні послуги доступні для всіх, а лікарі їх отримують позачергово, оскільки корпоративна солідарність у польському лікарському співтоваристві – не порожній звук, а об’єктивна реальність. І це ще одна важлива причина прийняти рішення про еміграцію до Польщі. Робота лікарем у Польщі дозволяє забезпечити доступність охорони здоров’я для себе та своєї родини. Адже наші рідні теж отримують особливе ставлення з боку польських колег.

Якщо лікар у Польщі захворів, то, найімовірніше, діагноз буде визначений швидко за місцем роботи – у лікарні, де є своя лабораторія. Причому в багатьох лікарнях доступні такі дорогі обстеження, як гастроскопія, колоноскопія, стернальна пункція та ін., не кажучи вже про лабораторні обстеження. За все це лікар не заплатить ні копійки, тому що він застрахований, і Національний фонд здоров’я повністю покриває ці витрати.

У разі потреби лікаря-пацієнта приймає без черги спеціалізоване відділення, де він отримує все необхідне: повноцінне триразове харчування з урахуванням рекомендованої дієти, усі необхідні обстеження, у тому числі МРТ, КТ, доплерографію і т. д., лікування – усі необхідні ліки, у тому числі хіміотерапію, біологічні препарати, сучасні антибіотики та ін., у разі необхідності – операція, включаючи малоінвазивні методи, які в Польщі є пріоритетними.

Лікарю-пацієнту доступно практично все, навіть трансплантація з добором донора в польських, європейських та американських реєстрах, утім, як і всім іншим пацієнтам. Єдиний нюанс, як ми вже говорили, для лікаря все без черги.

Бути лікарем-пацієнтом у Польщі зручно. У перервах між лікуванням важкого захворювання потрібен моніторинг, наприклад, показників крові або стану внутрішніх органів. Це все можна зробити у своїй лікарні, а польські колеги надішлють СМС із результатами. Тобто чекати відповіді або ще раз іти до лікарні чи лабораторії за результатом не треба.

Гістопатологічні дослідження для лікарів-пацієнтів робляться швидше, ніж для звичайних пацієнтів. Якщо звичайний пацієнт чекає на результат близько місяця, то для лікаря він буде готовий за тиждень, особливо якщо це життєво необхідно.

У випадку якщо лікар працює за трудовим договором, то перші 6 місяців роботодавець оплачує лікарняний аркуш у розмірі 70 % від ставки. Якщо хвороба протриває більше 6 місяців і після неї буде потрібною реабілітація, то Установа соціального захисту (ZUS) ще протягом року оплачуватиме реабілітаційну допомогу, яка становить у перші 3 місяці 90 % від розміру оплати листка непрацездатності, а в наступні місяці – 75 %. Тобто без коштів до існування лікар-пацієнт не залишиться.

Якщо лікар у Польщі захворів на тяжку хворобу, то в нього є шанс на одужання, оскільки польська медицина відповідає європейським вимогам, доступна, ефективна й безпечна, чого, на жаль, не можна сказати про системи охорони здоров’я колишніх союзних республік, які так і не ввійшли до ЄС.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши