Хочете працювати лікарем у ЄС – не проблема, отримайте нострифікацію в Польщі

Хочете працювати лікарем у ЄС – не проблема, отримайте нострифікацію в Польщі

Нас часто запитують: чи правда, що, пропрацювавши в Польщі лікарем 3 роки, можна отримати право на медичну практику в іншій країні ЄС, наприклад, Німеччині або Великобританії? Даємо відповідь – так, це правда. Дане питання регулює Директива 2005/36/ЄС.

Згідно із цим документом диплом лікаря, здобутий у третій країні, визнається державою ЄС, якщо виконані такі умови:

  1. Диплом нострифіковано в одній із країн ЄС.
  2. Система освіти в державі ЄС, де отримано нострифікацію, відповідає прийнятим у Європі вимогам.
  3. Лікар має 3 роки практики в країні ЄС, що визнала його диплом.

Умова № 1. Нострифікація

Раніше ми вже писали про те, що процедура нострифікації медичного диплома та отримання права на медичну практику в Польщі виглядає набагато простіше, ніж, наприклад, у Німеччині або Чехії. Тому часто лікарі з колишніх пострадянських країн обирають саме Польщу як трамплін для подальшої побудови кар’єри в країнах Західної Європи. Звичайно, доведеться потрудитися, але, повірте, гра варта свічок.

Нострифікація в Польщі – це чудова можливість для лікаря продовжувати робити кар’єру в будь-якій країні ЄС і Великобританії. Навіть після брексіту мрячний Альбіон продовжує рекрутувати лікарів із Польщі на тих же підставах, що й до виходу з ЄС. Німеччина також активно запрошує лікарів на роботу. Можна знайти вакансії для лікарів у Нідерландах, Норвегії та інших країнах.

Якщо лікар із третьої країни отримав нострифікацію в Польщі й відпрацював у цій країні 3 роки за фахом, то для отримання права на медичну практику в іншій країні ЄС додаткова нострифікація не буде потрібною. Щоб підтвердити свою кваліфікацію, він повинен зробити запит до Міністерства освіти Польщі й отримати довідку про виконання умов вищезгаданої Директиви 2005/36/ЄС.

Однак мовний іспит усе-таки доведеться скласти, і з ним ситуація різна. Наприклад, для роботи у Великобританії потрібно складати IELTS або TOEFL, у Німеччині – тестовий іспит на знання німецької медичної мови. Крім того, необхідно володіти німецькою на рівні не нижче В2, але підтвердити свій рівень знань можна за допомогою безплатних курсів. А, наприклад, у Норвегії достатньо пройти курси норвезької, які найчастіше оплачує роботодавець.

Умова № 2. Система освіти в Польщі

У тому, що система освіти Польщі відповідає вимогам ЄС, сумніватися не доводиться. Так, згідно з рейтингом Pearson, польська система вищої освіти визнана однією із кращих у світі. У цьому рейтингу Польща входить у першу п’ятірку країн європейського регіону після Фінляндії, Великобританії та Нідерландів, залишивши позаду Німеччину та Францію. Тепер зрозуміло, чому польські лікарі мають більший попит у таких країнах, як Великобританія та Німеччина.

Умова № 3. Три роки практики в Польщі

Що стосується 3 років практики на території Польщі, то із цим немає проблем – після отримання права на професію лікарі в Польщі, що називається, нарозхват.

Умови роботи та оплати праці, безумовно, не йдуть ні в яке порівняння з тим, що відбувається в охороні здоров’я країн пострадянського простору, які не є членами ЄС. У Польщі лікар легко заробляє на гідне життя, крім того, набуває неоціненного практичного досвіду роботи в європейській моделі медицини, де не треба заглядати в кишеню до пацієнта – чи є там гроші на обстеження, лікування та медикаменти.

Тому, якщо ви хочете переїхати до Західної Європу та працювати там лікарем, то подумайте, а чи не розпочати свою кар’єру в Польщі?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши