Коронавірус у Польщі: що далі?

Коронавірус у Польщі: що далі?

Міністр охорони здоров’я Адам Недзельський під час пресконференції в Білостоці, яка відбулася на початку серпня, повідомив, що варіант COVID-19 «Дельта» переважає серед нових хворих. Уряд буде розглядати можливість повернення до обмежень, якщо кількість нових випадків коронавірусу, що виявляються щодня, перевищить тисячу.

На початок серпня кількість нових випадків зараження COVID-19 у Польщі становить 164, але вона систематично зростає. За словами міністра, епідемічна ситуація в Польщі останнім часом динамічно змінюється. Дотепер серед усіх виявлених випадків зараження й захворювання домінував британський варіант, але зараз його замінює штам «Дельта». Але спостережуваний наразі рівень заражуваності не потребує введення нових обмежень.

Однак якщо ситуація зміниться, обмеження будуть у першу чергу введені в регіонах із найнижчим рівнем вакцинації проти COVID-19. Серед них Підкарпаття, Вармінсько-Мазурське, Підляське та Любуське воєводства.

Уряд також може ухвалити рішення щодо введення обов’язкових щеплень для певних професійних груп, таких як учителі та лікарі. Але це станеться тільки в разі збільшення кількості нових заражень до тисячі в день.

Міністр зазначив, що дотепер учені не мають точних даних про вірулентність штаму «Дельта». Тому досі не зрозуміло, як позначиться підвищення рівня захворюваності на кількості госпіталізацій. Досвід інших європейських країн показує, що хоча варіант «Дельта» і сприяє збільшенню кількості нових заражень, кількість госпіталізацій залишається відносно низькою.

А. Недзельський також розповів про недавні інформаційні атаки антищеплеників і заявив, що це не можна назвати інакше, як «тероризмом», оскільки ціль антищеплювальних кампаній полягає в тому, щоб залякати ту частину суспільства, яка мислить розумно й керується результатами досліджень.

«Ми перейшли якусь принципову межу, де діяльність супротивників вакцинації вже становить загрозу польській державності», – заявив міністр.

Він пояснив, що антищеплювальні кампанії створюють непряму загрозу соціально-економічному життю держави, тому що країна не може досягти потрібного охоплення вакцинацією. Як наслідок, заражуваність збільшується, і Уряд повинен уводити обмеження, у тому числі й блокування окремих секторів економіки.

Міністр повідомив, що в Польщі вже проводиться моніторинг на предмет ненависті й закликів до насильства у відношенні тих, хто відповідає за впровадження та реалізацію програми вакцинації. Він нагадав, що ніхто в мережі не анонімний, і сервіси будуть відстежувати конкретних людей.

«Терор проти вакцинації вже становить загрозу для всієї польської держави», – підкреслив міністр.

Адам Андрушкевич, державний секретар канцелярії прем’єр-міністра, підтвердив інформацію про те, що в Польщі діє моніторинг із метою виявлення словесної агресії та заохочення актів насильства відносно співробітників, що координують кампанію вакцинації в Польщі.

Річ у тім, що наприкінці липня в Польщі супротивники вакцинації напали на прищеплювальний пункт у Гданську Мазовецькому. Група людей хотіла силою проникнути в будинок, але втрутилася поліція. У результаті затримано 2 осіб. Їм пред’явлене обвинувачення в образі та зазіханні на особисту недоторканність співробітника поліції.

Також відомі випадки, коли антищеплювальники хейтять медпрацівників, які беруть участь у вакцинації, у соціальних мережах. Подібні дії також будуть відстежуватися та припинятися. Міністр повідомив, що жертви хейту можуть подавати скарги до поліції. І тоді авторів образливих коментарів будуть відстежувати правоохоронні органі за IР-адресами. До речі, у Польщі всі номери для мобільних пристроїв зв’язку прив’язані до паспорта користувача. Купити сімку можна, тільки пред’явивши посвідчення особи.

Але повернемося до штаму «Дельта». Що про нього відомо? За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC), «штам «Дельта», як бачимо, передається від людини до людині так само легко, як вірус вітряної віспи, і зберігає високу заразність навіть серед вакцинованих громадян. Вакцинація запобігає більш 90 % випадкам важкого захворювання, але, імовірно, менш ефективна в плані запобігання зараженню та переданню вірусу».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши