Спеціалізація лікарів у Польщі: місця нерезидентські

Спеціалізація лікарів у Польщі: місця нерезидентські

У минулій публікації ми розповідали про кількість резидентських місць, передбачених міністерством охорони здоров’я Польщі для лікарів, які хочуть здобути вузьку спеціальність. Крім міністерства, місця для спеціалізації лікарів фінансують воєводства з урахуванням потреби регіонів. Це так звані нерезидентські місця.

Днями воєводські управління опублікували кількість навчальних місць, які будуть доступні навесні 2022 р. У рамках даної публікації ми подамо відомості про найбільш щедрі воєводства, які запланували найбільшу кількість місць спеціалізації.

Малопольське воєводство готове профінансувати 989 місць, що на 50 більше, ніж торік. Найбільше місць спеціалізації виділено для таких спеціальностей: внутрішні хвороби (403), анестезіологія та інтенсивна терапія (58), кардіологія (66), невідкладна медицина (74) і сімейна медицина (84). Також є 4 місця для офтальмології та 8 місць для рентгенологів. Майбутні психіатри також знайдуть собі місце в Малопольському воєводстві, оскільки тут виділено 30 місць.

Люблінське воєводство передбачило аж 614 місць, найбільше з внутрішніх хвороб (278), неврології (40), ортопедії (36), реабілітації (38). 14 осіб у цьому воєводстві можуть здобути спеціалізацію за досить популярною в Польщі рентгенологією.

Мазовецьке воєводство запланувало 404 місця спеціалізації. Найбільше за такими напрямками: внутрішні хвороби (40), інфекційні хвороби (20), гіпертензіологія (26), сімейна медицина (30), ортопедія (40). Для дерматології та рентгенології – по 1. Але є 3 місця для майбутніх офтальмологів, а для охочих стати ендокринологами – 0.

Сілезьке воєводство – 361 місце. В основному це внутрішні хвороби (20), інфекційні хвороби (28), кардіологія (24) і нефрологія (23). На психіатрію виділено 30 місць, на геріатрію – 15. Дерматологія отримала 1 місце, а офтальмологія – 4.

Західно-Поморське воєводство надає 280 місць. Найбільше отримали внутрішні хвороби (42), інфекційні хвороби (20) і реабілітація (20). Ендокринологія, дерматологія, офтальмологія, на жаль, – скрізь нуль. Дві людини отримають можливість стати радіологами.

Вармінсько-мазурське воєводство – 198 місць. Найбільше місць виділено на кардіологію (29), внутрішні хвороби (20) і невідкладну медицину (20). Дерматологія та ендокринологія не отримали місця в цьому воєводстві, 1 місце виділено для офтальмолога і 2 – для охочих стати рентгенологами.

Поморське воєводство – 156 місць, з них найбільше – з внутрішніх хвороб (20) і сімейної медицини (20). Відносно багато, по 10 у кожній галузі: кардіологія, невідкладна медицина, ортопедія та педіатрія, медична реабілітація. Дерматологія – 1 місце, радіологія – 8, а офтальмології та ендокринології – 0.

Великопольське воєводство – 152 місця, у тому числі 10 – із загальної хірургії, 20 – сімейної медицини, 16 – із медичної реабілітації. Внутрішні хвороби, які в інших воєводствах мають найбільшу кількість місць, у Великопольському воєводстві отримали тільки 5. Приємний сюрприз для охочих узяти участь у конкурсі на ендокринологію – аж 4 місця.

Резюме

Найбільше нерезидентських місць, як і в попередньому весняному розподілі, одержали Люблінське та Малопольське воєводства. Традиційно в більшості воєводств найбільшу кількість місць передбачено для внутрішніх хвороб, а найменше – дерматології та ендокринології.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши