У травні відбудуться верифікаційні іспити на підтвердження дипломів для лікарів, стоматологів і фармацевтів

У травні відбудуться верифікаційні іспити на підтвердження дипломів для лікарів, стоматологів і фармацевтів

8 квітня Центр медичних іспитів (Centrum Egzaminów Medycznych – СЕМ) у Польщі затвердив дати проведення верифікаційних іспитів для лікарів, стоматологів і магістрів фармації із країн, що не входять до ЄС.

Лікарський іспит верифікаційний (Lekarski Egzamin Weryfikacyjny – LEW) відбудеться 1 червня 2022 р.

Лікарський стоматологічний іспит верифікаційний (Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Weryfikacyjny – LDEW) – 28 травня 2022 р.

Фармацевтичний іспит верифікаційний (Farmaceutyczny Egzamin Weryfikacyjny – FEW) – 20 травня 2022 р.

Нагадаємо, що верифікаційні іспити були впроваджені в Польщі як альтернатива нострифікації дипломів лікарів, стоматологів і фармацевтів. Для допуску до складання верифікаційних іспитів необхідно створити обліковий запис на сайті СЕМ і подати заявку.

Заявку на участь у верифікаційних іспитах необхідно подати:

  • до 28 лютого – для участі у весняному іспиті;
  • до 31 липня – для участі в осінньому іспиті.

Заявник сплачує реєстраційний внесок у розмірі 700 зл. Екзаменаційний збір повинен бути сплачений не пізніше ніж через 5 днів із моменту закінчення подання заявок. Особа, яка не сплатила мито, до складання іспиту не допускається.

Верифікаційні іспити проводяться у формі тестів. Тести містять 200 запитань із таких сфер медицини: терапія, хірургія, педіатрія та неонатологія, акушерство та гінекологія, психіатрія, невідкладна медицина та реанімація, сімейна медицина. Для одержання позитивного результату необхідно відповісти правильно на 60 % запитань. Тривалість іспиту – 4 години. У разі невдачі можна повторно подавати заявку на участь в іспиті.

Паралельно з верифікацією медичних дипломів у Польщі діє процедура нострифікації. Її проводять медичні виші. Так, найбільш популярний серед лікарів з-за меж ЄС медичний університет у Білостоці буде приймати заявки на нострифікаційний іспит із 01.09.2022 р. по 30.09.2022 р. Вартість іспиту – 3 205 зл.

Як відомо, наразі в Польщі діють спрощені процедури працевлаштування лікарів – без нострифікації або верифікації диплома. Однак у цьому випадку лікар одержує умовне право на лікарську практику. Лікарня-роботодавець укладає з ним контракт максимум на 5 років без права продовження. При цьому лікар не може вільно змінювати місце роботи.

Для одержання повної ліцензії, тобто повного права на лікарську практику лікареві з-за меж ЄС необхідно:

  • скласти мовний іспит у головній лікарській палаті;
  • скласти верифікаційний або нострифікаційний іспит;
  • пройти післядипломне стажування, тривалість якого для лікарів становить 13 місяців, для стоматологів – 12 місяців (Важливо! Післядипломне стажування в Польщі оплачується. На сьогодні лікарі-стажисти отримують близько 1 тис. євро на місяць.);
  • скласти підсумковий лікарський іспит (Lekarski Egzamin Końcowy – LEK, для стоматологів – LDEK).

Після виконання всіх цих вимог лікар одержує в регіональній лікарській палаті за місцем роботи повне право на лікарську діяльність і може вступати до резидентури або підтверджувати свою спеціалізацію, або працювати як лікар без спеціалізації в первинній ланці.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши