Визнання спеціалізації в Польщі – можна й треба

Визнання спеціалізації в Польщі – можна й треба

Більшість досвідчених лікарів, приймаючи рішення про переїзд до Польщі, замислюються над тим, а чи можна підтвердити свою спеціалізацію? Даємо відповідь – не тільки можна, але й треба.

І зараз ми розповімо, як це зробити та які переваги дає цей шлях. Зрозуміло, що, перед тим як підтверджувати спеціалізацію, необхідно скласти мовний та нострифікаційний іспити, пройти післядипломне стажування та успішно скласти іспит LEK. Спеціалізацію, здобуту за межами ЄС, визнає Міністр охорони здоров’я Польщі. Для цього необхідно подати особисто або поштою через директора Медичного центру післядипломної освіти (CMKP) відповідну заяву.

Заяву про визнання спеціалізації можна подати в будь-який час, її форму можна скачати на сайті CMKP. До заяви необхідно додати такі документи:

 • право на медичну практику (PWZ). Його ви отримаєте в регіональній лікарській палаті після закінчення стажування та успішного складання LEK;
 • диплом про закінчення університету, що підтверджує ваше право працювати лікарем у країні, де ви здобули звання спеціаліста;
 • документ, що підтверджує вашу спеціалізацію, – сертифікат спеціаліста;
 • план інтернатури та/або ординатури, а також сертифікати після спеціалізованих курсів, що містять інформацію про те, де ви пройшли спеціальне навчання, як довго воно тривало та яка була спеціалізація;
 • виписка з іспиту, складеного після інтернатури та/або ординатури, що містить інформацію про іспит, або інша форма підтвердження здобутих знань і практичних навичок;
 • докладна характеристика з місця роботи, де чітко й послідовно зазначені навички, набуті вами в процесі роботи. Містить інформацію про професійну діяльність, яку ви виконували після здобуття звання спеціаліста (місце, тривалість і вид).

Пам’ятайте! Усі документи повинні бути польською мовою, причому якщо йдеться про документи, видані за межами Польщі, то їх переклад повинен здійснити присяжний перекладач, унесений до спеціального Реєстру. Документи необхідно подавати в оригіналі з апостилями. Характеристика повинна бути підтверджена нотаріально, а також апостильована та перекладена на польську мову.

Процедура визнання спеціалізації безкоштовна. Заявку та пакет документів розглядає група експертів, призначених директором CMKP. Команда збирається не рідше одного разу на квартал і виносить висновок, який направляється директорові CMKP, а він у свою чергу протягом 30 днів розглядає цей висновок і направляє свій вердикт міністрові охорони здоров’я разом із документами.

Міністр охорони здоров’я може відмовити або визнати звання спеціаліста, яке ви здобули за кордоном, як еквівалент звання спеціаліста в Польщі. Але якщо директор CMKP вирішить, що вам слід пройти додаткове стажування, міністр охорони здоров’я дасть вам відповідне направлення та проінформує про тривалість, обсяг і місце стажування.

Головне, що додаткове стажування для визнання спеціальності триває не більше 3 років. Для порівняння час проходження резидентури становить у середньому 5 років. Тобто у випадку визнання спеціалізації ви зможете розпочати повноцінну роботу за своєю спеціальністю вже через 3 роки, а не через 5 років.

Додаткове стажування може проходити в рамках:

 • оплачуваної навчальної відпустки,
 • трудового договору про проходження додаткового стажування,
 • цивільно-правового договору про проходження стажування, укладеного з особою, яка здійснює спеціалізоване навчання.

Після завершення додаткового стажування ви отримаєте професійний висновок, виданий керівником організації, що здійснює навчання спеціаліста. На підставі професійної думки міністр охорони здоров’я прийме остаточне рішення про визнання або відмову визнати ваше звання спеціаліста. Тобто при визнанні спеціалізації складати спеціалізаційний іспит не потрібно, а після резидентури він обов’язковий.

Якщо зрештою отримано позитивне рішення, то його необхідно направити до регіональної лікарської палати, у якій ви зареєстровані. У випадку негативного рішення у вас буде 14 днів на апеляцію. Відповідну заявку потрібно подавати до Міністерства охорони здоров’я.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


  Подпишись на новости медицины Польши