Ліквідація післядипломного стажування лікарів: МОЗ Польщі продовжує працювати в цьому напрямку

Ліквідація післядипломного стажування лікарів: МОЗ Польщі продовжує працювати в цьому напрямку

МОЗ Польщі намагається розв’язати проблему кадрового дефіциту в охороні здоров’я не тільки за рахунок збільшення лімітів приймання студентів і розширення навчальної бази за рахунок немедичних вишів, але й шляхом ліквідації післядипломного стажування, яке наразі є обов’язковим для всіх випускників медичних факультетів і лікарів-іноземців, які підтвердили свій диплом.

Недавно міністр охорони здоров’я Адам Недзельський відвідав Люблінський католицький університет. Це черговий немедичний виш, який незабаром зможе навчати майбутніх лікарів. Міністр прочитав лекцію про політику держави в галузі охорони здоров’я, підкресливши, що необхідно заповнити розрив між поколіннями в частині медичних професій.

«Можна спробувати розв’язати цю проблему різними ad hoc рішеннями, але принципове, стратегічне рішення – це більше студентів, більше випускників, більше спеціалістів. Для вирішення цього завдання нам необхідно згуртуватися і створити загальний фронт у великих масштабах», – сказав він.

У цьому навчальному році навчання лікувальній справі в Польщі розпочинає рекордна кількість студентів – більше 9,5 тис. Водночас міністр освіти і науки сигналізує, що це не останнє слово, адже університети мають потенціал на кілька тисяч більше.

У свою чергу, лікарське самоврядування побоюється, що до лікарської практики будуть допущені недостатньо підготовлені випускники, які здобули освіту в немедичних вишах. У такій ситуації післядипломне стажування дозволило б не тільки перевірити якість такої медичної освіти, але й заповнило б пробіли в знаннях.

Тим часом міністр під час відвідування медичного симуляційного центру Люблінського університету повідомив про майбутню ліквідацію післядипломного стажування, аргументуючи тим, що якість освіти і так досить відпрацьована, а ліквідація післядипломного стажування дозволить прискорити процес медичної освіти.

Раніше міністерство планувало скасувати післядипломне стажування з осені минулого року. Однак після протестів медичної спільноти, а також негативної думки із цього приводу провідних політиків правлячої партії обговорення даного питання на якийсь час затихло.

Проте міністерство охорони здоров’я не відмовилося від ідеї ліквідації післядипломного стажування. Зокрема, заступник міністра охорони здоров’я Петро Бромбер заявив, що робота в цьому напрямку триває. Однак тепер ідеться не про повне скасування стажування, а про стажування за бажанням. Тобто якщо лікар готовий узяти на себе повну відповідальність за рішення щодо стратегії лікування пацієнта вже після закінчення університету або підтвердження диплома, то він буде мати можливість відмовитися від післядипломного стажування.

Первісно міністерство охорони здоров’я обіцяло запустити реформу післядипломного стажування з 1 січня 2022 р. Оскільки до початку 2022 р. у міністерства не було рішення, яке задовольнило б лікарів і політиків, то реформу було вирішено відкласти до 1 січня 2023 р. Однак дотепер відповідний проєкт нормативного акта не винесено на суспільне обговорення. Найімовірніше, старт реформи буде відкладено ще на рік.

Якщо польські лікарі активно пручаються скасуванню післядипломного стажування, то іноземні лікарі, які набули великого практичного досвіду на батьківщині й тепер працюють у Польщі, вітають пропозицію МОЗ. Адже для досвідченого лікаря післядипломне стажування – це втрата часу. Будемо сподіватися, що МОЗ Польщі все-таки знайде компроміс у цьому питанні.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши