NIL категорично не згодна з рівнем оплати праці медиків, прийнятим Тристоронньою групою при Міністерстві охорони здоров’я

NIL категорично не згодна з рівнем оплати праці медиків, прийнятим Тристоронньою групою при Міністерстві охорони здоров’я

Наприкінці березня Головна лікарська палата Польщі (NIL) на своєму сайті опублікувала офіційну позицію президії NIL відносно регулювання оплати праці в сфері охорони здоров’я, яка була прийнята в результаті роботи Тристоронньої групи при Міністерстві охорони здоров’я. NIL уважає, що пропозиції цієї групи неприйнятні для медичного співтовариства.

«Ми не згодні з тим, що рішення про гарантовану законом винагороду лікарів прийнято без узгодження з лікарським самоврядуванням. Ми вимагаємо змінити формулу розрахунку рівня винагороди у сфері охорони здоров’я та зробити її більш реалістичною. Такий вид «суспільного договору» в обхід лікарів є лише джерелом подальших конфліктів, може призвести до протестів і не дає медикам ніяких підстав для їхнього прийняття.

Наша функція – боротися за життя та здоров’я пацієнтів. Не повинно бути так, що, виконуючи відповідальну та ключову роль для суспільства й економіки, нам усе ще доводиться боротися за справедливу заробітну плату. Ураховуючи, що рівень інфляції в 2020 р. становив близько 3,4 %, а підвищення мінімальної заробітної плати в 2021 р. становило 7,7 %, пропоноване підвищення зарплати для лікаря-фахівця становить усього 0,29 %.

У нас склалося враження, що Тристороння група забула про те, що система охорони здоров’я заснована в першу чергу на роботі лікарів, стоматологів та інших медичних працівників, а інша частина системи – це допомога в здійсненні нашої професійної допомоги пацієнтам.

Відсутність чітко визначеної перспективи зростання заробітної плати у сфері охорони здоров’я, на жаль, призведе до подальшого колапсу державної медицини, змусить лікарів перейти в сектор комерційних послуг або до економічної еміграції до інших країн ЄС.

В остаточних рішеннях Тристоронньої групи також було упущене ключове питання про необхідне збільшення державних витрат на охорону здоров’я до рівня не менше 7 % ВВП. Систематичне та швидке збільшення державних видатків на охорону здоров’я – єдиний крок до поліпшення ситуації в польській медицині, і всі зацікавлені сторони повинні розглядати його як початок системної реформи».

Пропозиції МОЗ, прийняті Тристоронньою групою, передбачають, що з липня 2021 р. базова зарплата лікаря та стоматолога зі спеціалізацією II ступеня або званням спеціаліста в певній галузі медицини буде становити 6 769 зл. (1 498 євро). По оцінках міністерства, середня сума загальної заробітної плати (тобто базова заробітна плата плюс надбавки за чергування та додаткові години роботи) становить близько 13 тис. зл. (2 833 євро).

Для лікаря зі спеціалізацією I ступеня передбачена базова ставка – 6 201 зл. (1 351 євро), лікареві або стоматологові без спеціалізації міністерство пропонує платити базову ставку на рівні 5 478 зл. (1 194 євро). У середньому із чергуваннями та додатковими годинами в них виходить 9 200 зл. (2 000 євро), лікареві-стажистові – 4 186 зл. (912 євро).

Проблема в тому, що пропозиції Міністерства передбачають відчутне підвищення зарплати лікарів-стажистів, медсестер, медичних опікунів, а для лікарів-спеціалістів рівень підвищення базової ставки мінімальний, порівнюючи з іншими професійними групами, зайнятими в секторі охорони здоров’я. Це й викликає обурення з боку лікарів-спеціалістів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...


    Подпишись на новости медицины Польши