Польські лікарі просять міністерство запровадити стандарти зайнятості у відділеннях

Польські лікарі просять міністерство запровадити стандарти зайнятості у відділеннях

Вища лікарська рада звернулася до міністра охорони здоров’я Польщі із проханням провести законодавчу роботу, спрямовану на введення реальних нормативів зайнятості лікарів залежно від кількості лікарняних ліжок. Причому йдеться про застосування нормативів як у звичайні робочі години, так і під час чергувань.

Наразі в Польщі немає законодавчих норм, які б визначали кількість лікарняних ліжок на одного лікаря. Тому найчастіше у відділеннях працює мінімальна кількість лікарів.

Як зазначає лікарське самоврядування, єдиним правовим актом, що визначає мінімальну кількість лікарів на відділення (крім SOR і реанімаційних відділень), є положення про гарантовані послуги у сфері стаціонарного лікування. Згідно із цим положенням, у більшості відділень мають бути мінімум два штатні лікарі, у тому числі один лікар-спеціаліст, незалежно від розміру відділення та кількості ліжок.

У випадку із чергуваннями діючі нормативи визначають можливість виконання службових обов’язків одним лікарем на відділеннях аналогічного характеру – хірургічних і не хірургічних. Іншими словами, лікар, який працює у відділенні терапевтичного профілю, може чергувати у всіх відділеннях терапевтичного профілю даної лікарні одночасно.

У своєму зверненні до міністра вища лікарська рада звертає увагу на те, що у зв’язку з кадровим дефіцитом у багатьох польських лікарнях працює мінімальна кількість лікарів (2 штатних лікарі на відділення), що не забезпечує належного догляду за пацієнтами та сприяє швидкому професійному вигорянню лікарів.

Така ситуація виглядає як порочне коло – недостатня кількість лікарів у відділенні призводить до підвищення навантаження на лікарів, зайнятих у відділенні. Вони швидко втомлюються від такої роботи, звільняються та йдуть у приватний сектор. Як наслідок, кадровий дефіцит у державному сегменті посилюється.

Зі свого боку, роботодавці вважають, що занадто суворі кадрові нормативи сприятимуть закриттю великої кількості лікарняних відділень, особливо в невеликих населених пунктах.

Владислав Перчалюк, голова правління повітових лікарень Сілезького воєводства, пояснив, що у випадку установ охорони здоров’я, які підписали договір із Національним фондом охорони здоров’я, стандарти наймання лікарів прописано в договорах. «Жодна з лікарень не отримає контракт без надання інформації про персонал. Якщо вимогу лікарських палат про посилення нормативів буде задоволено, то в нас можуть виникнути серйозні проблеми. Боюся, що жертвами стануть відділення районних лікарень», – зазначив Владислав Перчалюк.

Маріола Лодзінська, віцепрезидент Вищої ради медсестер та акушерок, визнала, що медсестрам і акушеркам не допомогло введення законодавчих положень, що стосуються стандартів зайнятості в лікарняному відділенні. «Стандарти є, але дуже часто вони не дотримуються. До того ж їх ніхто не контролює, і в результаті медсестер часто не вистачає», – повідомила заступник голови сестринського самоврядування.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши