Визнання Післядипломного Стажування І Спеціалізації, отриманих за межами ЄвроСоюзу

Визнання Післядипломного Стажування І Спеціалізації, отриманих за межами ЄвроСоюзу

Після закінченню медичного університету в Польщі випускник повинен пройти післядипломне стажування, а потім – отримати спеціалізацію. Спеціалізація не є обов’язковою, на відміну від післядипломного стажування, але без неї неможливо розвиватися за фахом.

Staż podyplomowy (післядипломна стажування) триває 13 місяців для лікарів і 12 для стоматологів. Детальніше про післядипломне стажування можна прочитати перейшовши за посиланням https://www.evromed.org.ua/poslediplomnaya-stazhirovka-staz-podyplomowy/.

Час спеціалізації коливається – від 4 до 10 років для лікарів і від 3 до 6 для стоматологів. Зацікавлені можуть ввести в пошуці «Wykaz specjalizacji z uwzględnieniem modułów lub specjalizacji wymaganych do ich zrealizowania oraz minimalny czas ich trwania» і отримати додаткову інформацію про тривалість всіх доступних спеціалізацій в Польщі.

Лікарі, дипломи яких були отримані за межами Європейського Союзу і Європейської Економічної зони, можуть отримати повне або часткове визнання «Післядипломного стажування» та наявної спеціалізації.

Кожен лікар для роботи в Польщі повинен мати дозвіл на лікарську практику (ліцензію) Prawo Wykonywanie Zawodu (PWZ). Ліцензія ділитися на тимчасову (видається виключно на час стажу) і постійну, яка видається вже після зарахування стажу і здачі Заключного медичного іспиту (LEK / LDEK).

Видає дозвіл на лікарську практику Okręgowa Izba Lekarska (Окружна Лікарська Палата) – автономний орган, який контролює весь професійний шлях лікаря. Вона знаходитися в кожному воєводстві. Перед початком стажу кожен випускник отримує тимчасовий дозвіл на лікарську практику. Для його отримання необхідно подати документи, список яких є на веб-сайті кожної Окружний Лікарської Палати.

ЧАСТКОВЕ АБО ПОВНЕ ВИЗНАННЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ СТАЖУВАННЯ (STAŻ PODYPLOMOWY)

Процедура визнання безкоштовна. Документи складаються до канцелярії Міністерства Охорони Здоров’я (Biuro Podawczе Ministerstwa Zdrowia).

На інтернет-сторінці Міністерства міститься перелік необхідних документів:

 • заява;
 • дозвіл на лікарську практику (Prawo Wykonywanie Zawodu);
 • диплом;
 • документи, пов’язані з інтернатурою/ординатурою: програма, час і місце проходження;
 • документ, що підтверджує наявності професійного досвіду;
 • характеристика з останнього місця роботи.

Інформацію про додаткові документи Міністерство може запросити тільки після розгляду наявних.

Важливо! Диплом повинен мати апостиль. Всі зазначені документи обов’язково перекладаються на польську мови присяжним перекладачем. Надаються в оригіналах або копіях, завірених польським нотаріусом.

Розгляд триває близько 2-3х місяців за умови наявності всіх необхідних паперів.

Рішення про повне або часткове визнання стажу Міністерство приймає порівнюючи програму навчання польського навчального закладу і програму навчання у ВНЗ лікаря, а також інтернатурі / ординатурі

У разі відмови дається 14 днів на апеляцію.

У вільному доступі відсутні офіційні дані про кількість заявок на скорочення стажу і результати такої процедури.

ВИЗНАННЯ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ (TYTUŁ SPECJALISTY)

Процедура визнання є абсолютно безкоштовною. Документи складаються до Центру Післядипломної Медичної Освіти (Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego – CMKP).

На інтернет-сторінці Міністерства Охорони Здоров’я міститься перелік необхідних документів:

 • Заява;
 • дозвіл на лікарську практику (Prawo Wykonywanie Zawodu);
 • дозвіл на лікарську практику в країні отримання титулу спеціаліста;
 • диплом спеціаліста;
 • інформацію про місця проходження спеціалізація;
 • тривалість і програма спеціалізації;
 • підтвердження здачі іспиту (або іншої форми перевірки набутих знань і практичних навичок);
 • інформація про професійну діяльність після отримання титулу спеціаліста (місце роботи, час і т..д.).

Важливо! Всі зазначені документи перекладаються на польську мови присяжним перекладачем і надаються в оригіналах або копіях, завірених польським нотаріусом.

Тривалість процедури займає близько півроку при наявності всіх необхідних паперів.

Документи розглядає комісія Центру Післядипломної Медичної Освіти. Далі висновок передається керівнику, який розглядає їх протягом 30 днів. Остаточне рішення надсилається до Міністерства Охорони Здоров’я.

Після аналізу документів може бути призначений додатковий курс. В такому випадку Міністерство видає направлення з інформацією про тривалість, обсяг і місце проходження.

Тривалість його не повинна перевищувати 3-х років.

Після завершення навчання видається професійна характеристика керівником спеціалізації. Відповідно до неї, Міністерство виносить остаточне рішення про визнання або невизнання титулу спеціаліста.

У разі відмови дається 14 днів на апеляцію.

Підтвердження «Післядипломного стажування» та спеціалізації досить трудомісткий процес, що вимагає чималих фінансових і часових витрат. Повне проходження післядипломного стажу дає можливість ознайомитися зі структурою польської системи охорони здоров’я і прийняти рішення про доцільність підтвердження спеціалізації або виборі іншого.

Наявність великого досвіду роботи за фахом сприяє процесу визнання звання лікаря-спеціаліста в Польщі в найкоротші терміни.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

  Подпишись на новости медицины Польши