Як у Польщі мотивують медичний персонал, який бере участь у боротьбі з епідемією коронавірусу

Як у Польщі мотивують медичний персонал, який бере участь у боротьбі з епідемією коронавірусу

Останнім часом ми часто отримуємо питання, що стосуються мотивації польських лікарів працювати у відділеннях, які спеціалізуються на роботі з пацієнтами, інфікованими SARS-CoV-2.

Донедавна це питання в Польщі було не врегульоване. Однак за останні місяці міністерство охорони здоров’я видало кілька наказів, якими встановлено критерії для додаткових виплат.

До 1 листопада поточного року додаткова винагорода виплачувалася особам, які працюють у лікарнях II і III рівнів захисту від COVID, що відповідають таким критеріям:

  • зайняті в медичній професії,
  • беруть участь у наданні медичних послуг,
  • мають прямий контакт із пацієнтами з підозрою та інфікованими вірусом SARS-CoV-2.

Водночас міністр охорони здоров’я зобов’язав президента Національного фонду охорони здоров’я призначити додаткову винагороду за роботу, пов’язану із протидією епідемії COVID-19, іншим групам медичного персоналу. Даний наказ міністра також передбачає 100%-ве збільшення надбавки.

Нагадаємо, що наразі мінімальна ставка лікаря в Польщі становить 4,9 тис. зл. Середня зарплата лікаря-спеціаліста – близько 10 тис. зл.

Днями Національний фонд охорони здоров’я Польщі (NFZ) проінформував, на яких умовах та яким ще категоріям медичних співробітників, крім тих, які працюють у лікарнях II і III рівнів захисту від COVID, виплачується додаткова винагорода у зв’язку з боротьбою з епідемією.

З 1 листопада 2020 р. додаткова винагорода також виплачується таким категоріям:

  • медичні працівники в SOR (лікарняні відділення невідкладної медичної допомоги) або приймалень, бригади швидкої медичної допомоги, у тому числі авіаційні рятувальні команди;
  • співробітники лабораторій, розташованих у лікарнях 1-, 2- і 3-го рівнів захисту від вірусів, з якими Національний фонд охорони здоров’я підписав угоду про проведення тестів на SARS-CoV-2.

Додаткова винагорода виплачується незалежно від того, на яких умовах працює співробітник – за трудовим чи цивільно-правовим договором.

З 1 листопада 2020 р. розмір надбавки збільшився вдвічі й зараз становить 100 % від базової ставки співробітника. Однак максимальна сума додаткової винагороди не може перевищувати 15 тис. зл. Додаткова винагорода за листопад буде виплачена в грудні 2020 р.

Обласні відділення Фонду отримують від медичних установ дані про чисельність медичного персоналу, що має право на додаткову винагороду, і розмір винагороди цих осіб за листопад 2020 р. Фонд перерахує належні кошти медичним установам протягом 3 днів за умови, що документи, направлені установами, будуть правильно складені та не вимагатимуть будь-яких виправлень або доповнень.

Кошти на додаткову винагороду надходять із Фонду протидії COVID-19. А NFZ лише розподіляє їх.

У Національному фонді охорони здоров’я підкреслюють, що не вимагають обліку робочого часу конкретного співробітника, який він витрачає на роботу з пацієнтами з COVID-19. Однак надання медичних послуг пацієнтам із підозрою на вірус SARS-CoV-2 не може бути випадковим.

Це означає, що випадковий вхід співробітника до так званої «брудної зони» не є підставою для отримання додаткової винагороди.

Як повідомляє Національний фонд охорони здоров’я, в остаточному підсумку саме директори лікарень зобов’язані належним чином оцінити, які співробітники мають право на отримання додаткових грошових допомог, виходячи із критеріїв і рекомендацій.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши