Де та на яких умовах можна працювати після отримання права на лікарську діяльність?

Де та на яких умовах можна працювати після отримання права на лікарську діяльність?

Право на лікарську діяльність у Польщі отримує лікар після закінчення післядипломного стажування та успішного складання іспиту LEK. Далі спеціаліст може вибрати один із варіантів – стати вузьким спеціалістом або працювати без спеціалізації. В обох випадках проблем із працевлаштуванням не буде.

Варіант 1 – резидентура

Лікар-резидент працює на умовах трудового договору та виконує весь спектр обов’язків спеціаліста в певній галузі медицини. Його контролює керівник спеціалізації, який є фахівцем у цій сфері.

Крім того, резидент може брати чергування на підставі цивільно-правового договору, але не зобов’язаний цього робити. У 2020 р. мінімальна зарплата резидента “грязними” становить 4 410 зл. Однак часто резидентові пропонують набагато більше, особливо в лікарнях, які працюють як підприємства (ТОВ).

Наприклад, деякі лікарні пропонують резидентам із затребуваною спеціальністю (педіатр, терапевт, хірург та ін.) уже на першому році резидентури 5 500 зл. із перспективою подальшого підвищення. Однак домовитися про таку винагороду найчастіше можна при особистому контакті з головним лікарем.

Що стосується чергувань, то вони дуже непогано оплачуються. Так, за 14-годинне чергування лікареві пропонують 1 600 зл., а за 16-годинне – 1 800 зл. А ще резидент має право вільно практикувати як лікар без спеціалізації. І в цьому випадку він, що називається, у вільному ринку, де доходи суттєво вище, ніж у сегменті роботи “за наймом”.

Варіант 2 – лікар без спеціалізації

Сьогодні в Польщі практикують більше 32 тис. лікарів без спеціалізації. Вони охоче працюють у приватних установах і можуть заробляти навіть більше, ніж резиденти. На сьогодні лікарям POZ (Podstawowa opieka zdrowotna), у тому числі без спеціалізації, пропонують зарплату до 10 тис. зл.

Лікар без спеціалізації має право працювати в первинній ланці (POZ). Це означає, що він може виконувати функції лікаря загальної практики та сімейної медицини, асистента лікаря-спеціаліста, а також супроводжувати пацієнтів у машині швидкої допомоги.

P. S. Не секрет, що в Німеччині або Британії лікарі заробляють більше, ніж у Польщі, але й життя там суттєво дорожче. Крім того, через 3 роки роботи за спеціальністю в Польщі лікар зможе отримати право на медичну практику в більш розвинених країнах ЄС. І для цього знадобиться скласти тільки мовний іспит.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...

Больше полезной информации о медицине в Польше

    Подпишись на новости медицины Польши